Wiegele i Schuster mistrzami Austrii w Stams
W sobotę na Brunnentalschanze (HS115) w Stams rozegrano drugi konkurs tegorocznych Mistrzostw Austrii w skokach narciarskich. W rywalizacji mężczyzn triumfował Jonas Schuster przed Stephanem Embacherem i Clemensem Aignerem. U pań po złoto poszybowała Hannah Wiegele.
Zawody w Stams, chociaż rozgrywane na skoczni dużej, pełniły rolę czempionatu na normalnym obiekcie. Po pierwszej serii liderem konkursu był Stephan Embacher (112,5 m), który wyprzedzał o 2,3 punktu Clemensa Aignera (111,5 m). Trzecie miejsce zajmował Jonas Schuster (113,5 m).
W finale po mistrzowski tytuł poszybował Jonas Schuster (112,5 m), który ostatecznie okazał się lepszy o 1,2 punktu od Stephana Embachera (112 m). Na najniższym stopniu podium stanął Clemens Aigner (110 m).
Na czwartej pozycji mistrzostwa zakończył Jan Hoerl (110,5 m i 114 m). Piąte miejsce zajął Lukas Haagen (115 m i 107,5 m), a szóste Stefan Kraft (109 m i 110 m). W pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali również Jakob Steinberger (111,5 m i 109,5 m), Daniel Tschofenig (105,5 m i 109,5 m), Raffael Zimmermann (105 m i 109,5 m) i Maximilian Ortner (111 m i 104 m).
Konkurs pań przyniósł zwycięstwo Hannah Wiegele (112 m i 113,5 m), która wyprzedziła o 12,2 punktu Julię Muehlbacher (109 m i 111,5 m). Trzecie miejsce zajęła Luise Tritscher (108,5 m i 108,5 m). Na starcie zabrakło złotej medalistki z Bergisel, Lisy Eder.
W Stams rozegrano również zawody juniorów, niezaliczane do mistrzostw. Najlepszy okazał się Maximilian Moosbrugger (113,5 m i 111,5 m) przed Alexandrem Achleitnerem (105 m i 110,5 m) i Stefanem Spoeckem (100,5 m i 109,5 m).
Zobacz pełne wyniki zawodów w formacie PDF >>>
| Wyniki Mistrzostw Austrii Pań w Stams (HS115); 17.10.2026 | |||||||||||
| Lp | Nr | imię i nazwisko | klub | rok | odl. 1 | belka 1 | styl 1 | odl. 2 | belka 2 | styl 2 | NOTA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 49 | WIEGELE Hannah | SV Achomitz/Zahomc | 2001 | 112.0 | 17 | 51.0 | 113.5 | 16 | 49.5 | 264.8 |
| 2 | 48 | MUEHLBACHER Julia | ASVÖ SC Höhnhart | 2004 | 109.0 | 17 | 52.5 | 111.5 | 16 | 46.0 | 252.6 |
| 3 | 43 | TRITSCHER Luise | WSV Ramsau | 2009 | 108.5 | 17 | 52.5 | 108.5 | 17 | 52.0 | 247.2 |
| 4 | 47 | POKORNY Sara | Wiener Stadtadler | 2008 | 106.0 | 17 | 48.0 | 113.5 | 17 | 44.0 | 245.1 |
| 5 | 44 | KREUZER Chiara | SV Schwarzach | 1997 | 100.5 | 17 | 50.0 | 109.0 | 17 | 53.0 | 235.9 |
| 6 | 46 | KOTHBAUER Sophie | UVB Hinzenbach | 2003 | 90.0 | 17 | 48.5 | 94.0 | 17 | 49.0 | 184.8 |
| 45 | DEUBLER Elisa | ASVÖ NT Salzkammergut | 2006 | DNS | |||||||
| Wyniki Mistrzostw Austrii w Stams (HS115); 17.10.2026 | |||||||||||
| Lp | Nr | imię i nazwisko | klub | rok | odl. 1 | belka 1 | styl 1 | odl. 2 | belka 2 | styl 2 | NOTA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 65 | SCHUSTER Jonas | SV Innsbruck Bergisel | 2003 | 113.5 | 5 | 55.0 | 112.5 | 6 | 56.5 | 288.3 |
| 2 | 71 | EMBACHER Stephan | Kitzbüheler Ski Club | 2006 | 112.5 | 5 | 56.0 | 112.0 | 6 | 55.5 | 287.1 |
| 3 | 70 | AIGNER Clemens | SV Innsbruck Bergisel | 1993 | 111.5 | 5 | 56.0 | 110.0 | 6 | 57.0 | 284.8 |
| 4 | 69 | HOERL Jan | SC Bischofshofen | 1998 | 110.5 | 5 | 53.0 | 114.0 | 6 | 55.5 | 281.7 |
| 5 | 63 | HAAGEN Lukas | ESV Mürzzuschlag | 2006 | 115.0 | 6 | 54.0 | 107.5 | 6 | 54.0 | 273.0 |
| 6 | 67 | KRAFT Stefan | SV Schwarzach | 1993 | 109.0 | 5 | 54.0 | 110.0 | 6 | 55.0 | 270.0 |
| 7 | 62 | STEINBERGER Jakob | SC Mayrhofen | 2005 | 111.5 | 6 | 53.5 | 109.5 | 6 | 55.0 | 267.7 |
| 8 | 66 | TSCHOFENIG Daniel | SV Achomitz/Zahomc | 2002 | 105.5 | 5 | 53.5 | 109.5 | 6 | 54.0 | 265.7 |
| 9 | 68 | ZIMMERMANN Raffael | Nordic Team Absam | 2003 | 105.0 | 5 | 52.5 | 109.5 | 6 | 54.0 | 263.2 |
| 10 | 61 | ORTNER Maximilian | SV Villach | 2002 | 111.0 | 6 | 54.5 | 104.0 | 6 | 52.0 | 258.8 |
| 11 | 56 | POELZ Johannes | SC Schwarzenberg | 2005 | 109.0 | 6 | 52.5 | 103.5 | 6 | 52.0 | 253.6 |
| 12 | 54 | REISENAUER Janni | TSU St.Veit | 1997 | 108.5 | 7 | 53.5 | 104.5 | 6 | 51.5 | 252.9 |
| 13 | 58 | WOERGOETTER Marco | Kitzbüheler Ski Club | 2002 | 101.5 | 6 | 49.5 | 102.5 | 6 | 50.0 | 239.6 |
| 14 | 59 | SMID Julijan | SV Achomitz/Zahomc | 2003 | 105.0 | 6 | 52.0 | 101.5 | 6 | 50.0 | 238.3 |
| 15 | 64 | MUELLER Markus | SG Klagenfurt | 2002 | 108.0 | 6 | 52.0 | 97.5 | 6 | 49.5 | 233.6 |
| 16 | 57 | ASCHENWALD Philipp | SC Mayrhofen | 1995 | 100.5 | 6 | 51.0 | 100.5 | 6 | 49.5 | 231.7 |
| 17 | 52 | STEINER Maximilian | ASVÖ NT Salzkammergut | 1996 | 95.5 | 7 | 49.0 | 97.5 | 7 | 49.5 | 201.6 |
| 18 | 51 | MOERTH Francisco | WSC Bad Mitterndorf | 1999 | 95.5 | 7 | 49.0 | 91.0 | 7 | 48.5 | 194.9 |
| 19 | 53 | ZALLER Maximilian | SC Bischofshofen | 2006 | 90.5 | 7 | 47.0 | 95.0 | 7 | 46.5 | 184.5 |
| 20 | 50 | VINATZER Clemens | SC Bischofshofen | 2005 | 90.5 | 7 | 48.0 | 93.5 | 7 | 48.0 | 184.4 |
| 21 | 60 | STEINBERGER Simon | SC Mayrhofen | 2005 | 92.5 | 6 | 49.0 | 84.5 | 7 | 43.5 | 174.5 |
| 55 | LANDERER Hannes | SV Innsbruck Bergisel | 2002 | DNS | |||||||
| Wyniki konkursu juniorów w Stams (HS115); 17.10.2026 | |||||||||||
| Lp | Nr | imię i nazwisko | klub | rok | odl. 1 | belka 1 | styl 1 | odl. 2 | belka 2 | styl 2 | NOTA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 36 | MOOSBRUGGER Maximilian | SC Arlberg | 2008 | 113.5 | 16 | 51.0 | 111.5 | 17 | 53.0 | 272.4 |
| 2 | 31 | ACHLEITNER Alexander | UVB Hinzenbach | 2008 | 105.0 | 16 | 50.0 | 110.5 | 17 | 53.5 | 260.2 |
| 3 | 23 | SPOECK Stefan | WSV Wörgl | 2008 | 100.5 | 16 | 50.5 | 109.5 | 18 | 49.0 | 238.6 |
| 4 | 41 | REINHARDT Marvin | SV Villach | 2010 | 100.0 | 16 | 50.0 | 107.5 | 18 | 52.0 | 233.6 |
| 5 | 42 | HAUSMANN Niklas | SV Innsbruck Bergisel | 2008 | 98.0 | 16 | 50.0 | 102.0 | 18 | 50.5 | 219.0 |
| 6 | 26 | GROSSEGGER Simon | WSV Ramsau | 2010 | 94.5 | 16 | 48.5 | 101.5 | 18 | 51.0 | 214.6 |
| 7 | 37 | EGELE Noah | WSV Vandans | 2011 | 92.0 | 16 | 48.0 | 101.5 | 18 | 48.5 | 203.6 |
| 8 | 33 | KLEINEIDAM Simon | Wiener Stadtadler | 2010 | 88.0 | 16 | 45.0 | 101.0 | 18 | 49.5 | 200.7 |
| 9 | 34 | GOLLER Simon | SV Innsbruck Bergisel | 2009 | 91.0 | 16 | 45.0 | 97.0 | 18 | 49.5 | 196.7 |
| 10 | 25 | SIMMER Matthias | UVB Hinzenbach | 2010 | 90.0 | 16 | 46.5 | 100.0 | 18 | 47.5 | 190.4 |
| 11 | 30 | GRABENHOFER Paul | ESV Mürzzuschlag | 2009 | 88.0 | 16 | 48.0 | 98.0 | 18 | 49.5 | 189.4 |
| 12 | 27 | GROßE Matteo | SV Innsbruck Bergisel | 2010 | 86.0 | 16 | 46.0 | 96.5 | 18 | 49.5 | 184.5 |
| 13 | 28 | SUESS Jakob | WSV Schruns | 2010 | 83.0 | 16 | 44.5 | 93.0 | 18 | 45.0 | 164.8 |
| 14 | 24 | DORNER Noah | WSV Sibratsgfäll | 2011 | 83.5 | 16 | 46.0 | 87.0 | 18 | 47.0 | 158.6 |
| 15 | 39 | STEINACHER Simon | ASVÖ NT Salzkammergut | 2010 | 80.0 | 16 | 46.5 | 84.5 | 18 | 48.0 | 148.7 |
| 16 | 38 | PICHLER Tobias | WSV Ramsau | 2011 | 80.5 | 16 | 43.5 | 85.0 | 18 | 46.5 | 148.3 |
| 17 | 29 | DOBLER Felix | WSV Tschagguns | 2011 | 79.0 | 16 | 45.0 | 82.5 | 18 | 46.5 | 147.8 |
| 18 | 40 | EITZLMAIR Jakob | ASVÖ SC Höhnhart | 2011 | 82.5 | 16 | 47.0 | 80.0 | 18 | 45.5 | 141.4 |
| 19 | 32 | KOHLER Jarno | WSV Andelsbuch | 2011 | 74.5 | 16 | 41.5 | 81.5 | 18 | 45.5 | 136.0 |
| 20 | 35 | LIEBSCHICK Josef | SC Bezau | 2010 | 75.0 | 16 | 44.0 | 81.0 | 18 | 45.0 | 130.0 |