Maruyama i Nikaido triumfują w Sapporo
W sobotę na Okurayamie (HS137) w Sapporo rozegrano zawody w ramach 39. edycji Pucharu UHB. W rywalizacji mężczyzn triumfował Ren Nikaido przed Daimatsu Takehaną i Ryotą Yamamoto. Zawody pań wygrała Nozomi Maruyama.
Ren Nikaido prowadził już po pierwszej serii, w której poszybował na 143. metr. Drugie miejsce, ze stratą 4,1 punktu, zajmował Daimatsu Takehana. Trzeci był Yukiya Sato (135,5 m).
W finale Ren Nikaido, ruszający z trzech belek niżej od rywali, doleciał do 142. metra i przypieczętował swoje zwycięstwo na Okurayamie. Drugie miejsce utrzymał Daimatsu Takehana (129,5 m), który stracił 21,2 punktu. Na najniższy stopień podium wskoczył Ryota Yamamoto (126,5 m w I i 138,5 m w II serii). Trzeci na półmetku Yukiya Sato (127 m) ostatecznie był czwarty.
Na piątej pozycji zawody ukończył Sakutaro Kobayashi (138 m i 130 m). Szósty był Shinnosuke Fujita (123 m i 126 m), siódmy Junshiro Kobayashi (123,5 m i 124 m), ósmy Go Yamamoto (128 m i 110 m), dziewiąty Yuken Iwasa (120,5 i 125,5 m), a dziesiąty Rui Hasegawa (119 m i 123 m).
W konkursie wziął udział 54-letni Noriaki Kasai (111 m i 100,5 m), który został sklasyfikowany na dwudziestej czwartej pozycji. Na starcie zabrakło z kolei Ryoyu Kobayashiego.
Zawody pań wygrała Nozomi Maruyama (120,5 m i 135,5 m) z trzypunktową przewagą nad drugą Yuki Ito (124,5 m i 124,5 m). Trzecie miejsce zajęła Yuzuki Sato (128 m i 123 m). Tuż za podium sklasyfikowane zostały Kurumi Ichinohe (114 m i 122 m), Ringo Miyajima (115 m i 120,5 m) i Yu Saito (115 m i 101 m). W konkursie nie wzięła udziału Sara Takanashi.
Zobacz pełne wyniki w formacie PDF (j. japoński) >>>
| Wyniki Pucharu UHB Pań w Sapporo (HS137); 17.10.2026 | ||||||||||
| Lp | Nr | imię i nazwisko | klub | odl. 1 | belka 1 | styl 1 | odl. 2 | belka 2 | styl 2 | NOTA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 5 | MARUYAMA Nozomi | Kitano Construction Ski Club | 120.5 | 24 | 51.0 | 135.5 | 24 | 48.0 | 215.7 |
| 2 | 16 | ITO Yuki | Tsuchiya Home Ski Team | 124.5 | 22 | 52.5 | 124.5 | 24 | 52.5 | 212.7 |
| 3 | 14 | SATO Yuzuki | Tokyo Biso Group Ski Team | 128.0 | 24 | 52.5 | 123.0 | 24 | 52.5 | 209.7 |
| 4 | 13 | ICHINOHE Kurumi | Megmilk Snow Brand Ski Team | 114.0 | 24 | 49.5 | 122.0 | 24 | 50.5 | 173.2 |
| 5 | 15 | MIYAJIMA Ringo | Aioi Nissay Dowa Insurance | 115.0 | 24 | 49.5 | 120.5 | 24 | 50.5 | 169.9 |
| 6 | 1 | SAITO Yu | LuFT | 115.0 | 24 | 48.0 | 101.0 | 24 | 47.0 | 144.8 |
| 7 | 10 | SAKURAI Riko | Aioi Nissay Dowa Insurance | 95.5 | 24 | 46.5 | 113.5 | 24 | 48.0 | 131.5 |
| 8 | 8 | IWASA Haruka | Obayashi Corporation Ski Team | 101.0 | 24 | 46.5 | 107.0 | 24 | 46.5 | 123.9 |
| 9 | 12 | NAKAYAMA Nagomi | Nippon Beer Ski Team | 96.5 | 24 | 44.5 | 112.0 | 24 | 45.5 | 114.9 |
| 10 | 11 | IWASAKI Riko | Toda Corporation | 95.0 | 24 | 45.5 | 109.0 | 24 | 47.5 | 114.8 |
| 11 | 3 | SAKURAI Hana | Megmilk Snow Brand Ski Team | 95.0 | 24 | 44.0 | 98.0 | 24 | 45.0 | 96.7 |
| 12 | 4 | NAKAMURA Anju | CHINTAI Ski Club | 91.5 | 24 | 45.0 | 93.0 | 24 | 42.5 | 76.7 |
| 13 | 7 | FUJIMOTO Saiko | Hosei University | 83.0 | 24 | 41.5 | 101.5 | 24 | 43.5 | 73.0 |
| 14 | 9 | SAKAMOTO Kikka | Blaze Ski Team | 84.0 | 24 | 44.0 | 88.5 | 24 | 44.5 | 54.3 |
| 15 | 6 | TAKEUCHI Chiho | Blaze Ski Team | 84.5 | 24 | 44.0 | 77.5 | 24 | 40.5 | 32.6 |
| 16 | 2 | KIKUCHI Rosa | Shimokawa Commercial High School | 72.0 | 24 | 41.0 | 72.0 | 24 | 41.5 | 2.8 |
| Wyniki Pucharu UHB w Sapporo (HS137); 17.10.2026 | ||||||||||
| Lp | Nr | imię i nazwisko | klub | odl. 1 | belka 1 | styl 1 | odl. 2 | belka 2 | styl 2 | NOTA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 61 | NIKAIDO Ren | Nippon Beer Ski Team | 143.0 | 13 | 47.5 | 142.0 | 12 | 47.0 | 280.1 |
| 2 | 63 | TAKEHANA Daimatsu | Tsuchiya Home Ski Team | 135.0 | 13 | 54.5 | 129.5 | 15 | 54.0 | 258.8 |
| 3 | 71 | YAMAMOTO Ryota | Nagano Hino Motors Ski Club | 126.5 | 13 | 54.0 | 138.5 | 15 | 57.0 | 258.5 |
| 4 | 55 | SATO Yukiya | Megmilk Snow Brand Ski Team | 135.5 | 15 | 55.0 | 127.0 | 15 | 52.5 | 251.0 |
| 5 | 54 | KOBAYASHI Sakutaro | Megmilk Snow Brand Ski Team | 138.0 | 17 | 55.0 | 130.0 | 15 | 54.0 | 243.5 |
| 6 | 67 | FUJITA Shinnosuke | Farm Fujita | 123.0 | 13 | 52.5 | 126.0 | 15 | 52.5 | 229.9 |
| 7 | 66 | KOBAYASHI Junshiro | Wynn | 123.5 | 13 | 51.5 | 124.0 | 15 | 52.0 | 218.7 |
| 8 | 68 | YAMAMOTO Go | Daichi | 128.0 | 13 | 53.5 | 110.0 | 15 | 48.5 | 218.1 |
| 9 | 64 | IWASA Yuken | Tokyo Biso Group Ski Team | 120.5 | 13 | 51.0 | 125.5 | 15 | 52.5 | 217.0 |
| 10 | 60 | HASEGAWA Rui | Shimokawa Commercial High School | 119.0 | 15 | 51.0 | 123.0 | 15 | 51.0 | 212.6 |
| 11 | 46 | TAKEUCHI Taku | Team Taku | 125.0 | 20 | 51.0 | 124.5 | 15 | 51.0 | 209.1 |
| 12 | 69 | SATO Keiichi | Megmilk Snow Brand Ski Team | 119.0 | 13 | 51.0 | 112.0 | 15 | 48.0 | 194.0 |
| 13 | 70 | WATABE Rikuta | Tokyo Biso Group Ski Team | 111.0 | 13 | 48.5 | 116.5 | 15 | 49.5 | 190.7 |
| 14 | 58 | MIYAZAKI Keita | Tokyo Biso Group Ski Team | 113.0 | 15 | 49.0 | 119.0 | 15 | 49.0 | 184.6 |
| 15 | 51 | IKEDA Ryusei | Megmilk Snow Brand Ski Team | 139.5 | 20 | 46.5 | 109.0 | 15 | 48.0 | 183.9 |
| 16 | 43 | MORI Kaisei | Tokai University | 120.5 | 20 | 50.5 | 122.0 | 15 | 51.0 | 182.2 |
| 17 | 72 | FUSE Hiyuma | Tokyo Biso Group Ski Team | 118.5 | 13 | 51.0 | 106.5 | 15 | 48.5 | 181.1 |
| 18 | 42 | NAKAMURA Masaki | Tokai University Sapporo Ski Club | 129.5 | 20 | 53.0 | 110.0 | 15 | 48.0 | 180.8 |
| 19 | 62 | NISHIDA Rentaro | Tokai University | 110.0 | 13 | 49.5 | 112.5 | 15 | 49.5 | 178.3 |
| 20 | 65 | MORI Taiyo | Tokai University Sapporo High School | 108.5 | 13 | 47.0 | 118.5 | 15 | 48.0 | 170.1 |
| 21 | 45 | HOSODA Shotaro | GROWTH Sapporo Ski Club | 118.5 | 20 | 50.0 | 115.0 | 15 | 49.5 | 166.5 |
| 22 | 52 | OKABE Rintaro | Shimokawa Commercial High School | 122.0 | 17 | 50.5 | 97.0 | 15 | 46.5 | 159.1 |
| 23 | 48 | HIMENO Sota | Sapporo Nihon University High School | 117.5 | 20 | 50.0 | 110.0 | 15 | 49.0 | 157.7 |
| 24 | 56 | KASAI Noriaki | Tsuchiya Home Ski Team | 111.0 | 15 | 49.5 | 100.5 | 15 | 47.0 | 147.3 |
| 25 | 41 | TAKAHASHI Ryusei | Shimokawa Commercial High School | 115.0 | 20 | 49.5 | 108.0 | 15 | 47.5 | 145.3 |
| 26 | 40 | TAKADA Yusei | Tokai University | 115.0 | 20 | 49.0 | 103.0 | 15 | 46.5 | 139.7 |
| 27 | 53 | SUZUKI Sho | FLEX Ski Team | 127.0 | 17 | 52.5 | 86.5 | 15 | 43.5 | 138.7 |
| 28 | 50 | MIKAMI Takuma | Yoichi Koshi High School | 112.0 | 20 | 48.0 | 99.5 | 15 | 46.5 | 127.9 |
| 29 | 36 | TAKAHASHI Keisuke | Futaba Heavy Vehicle Co., Ltd. | 115.5 | 20 | 49.0 | 100.0 | 15 | 46.5 | 127.8 |
| 30 | 35 | KAWAKAMI Kotaro | Nihon University | 115.5 | 20 | 49.0 | 92.5 | 15 | 45.5 | 120.5 |
| 31 | 47 | KOBAYASHI Tatsunao | Tsuchiya Home Ski Team | 113.5 | 20 | 48.0 | 77.8 | |||
| 32 | 39 | CHIBA Daiki | Nihon University Ohmon Ski Club | 109.0 | 20 | 47.5 | 74.4 | |||
| 33 | 49 | SUGIYAMA Ritsuta | Tokai University | 111.0 | 20 | 48.0 | 72.9 | |||
| 34 | 38 | SUGIYAMA Yota | Shimokawa Commercial High School | 108.0 | 20 | 47.0 | 71.4 | |||
| 35 | 59 | SASAKI Seigo | Sapporo Nihon University High School | 98.0 | 15 | 45.0 | 64.4 | |||
| 36 | 44 | TOMII Takashi | Tokai University | 108.5 | 20 | 45.5 | 61.8 | |||
| 37 | 34 | KOBAYASHI Yudai | Tokai University | 100.5 | 20 | 45.0 | 42.4 | |||
| 38 | 37 | SERIKAWA Riun | Iwamizawa Koryo Junior High School | 92.5 | 20 | 45.0 | 32.3 | |||
| 39 | 33 | SHIMIZU Kenshin | Sapporo Nihon University High School | 89.0 | 20 | 45.0 | 25.8 | |||
| 40 | 32 | YAMAMOTO Sora | Tokai University | 82.5 | 20 | 42.5 | 13.9 | |||
| 41 | 31 | MORI Yusuke | Tokai University Sapporo High School | 73.0 | 20 | 42.0 | 0.7 | |||
| 57 | KURITA Riki | COOTS SC | DNS | |||||||
| 73 | NAKAMURA Yuto | COOTS SC | DNS | |||||||