Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Oberstdorfie: Georg Spaeth wygrywa, Hula 6-ty, Bachleda zdyskwalifikowany!

Reprezentant gospodarzy - Georg Spaeth - zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni w Oberstdorfie. Niemiec osiągnął 128,5 oraz 130,5m, wyprzedzając nieznacznie swojego rodaka - Michaela Neumayera (129 i 131m) oraz trzeciego dziś - Dmitri Vassilieva (127,5 i 128,5m). Najwyżej sklasyfikowany Polak - Stefan Hula - zajął 6. miejsce.

Najlepszy polski skoczek tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego - Marcin Bachleda - po skokach na 122 i 125,5m zajmował dziś 6. lokatę, jednak po zawodach został zdyskwalifikowany, ponieważ w pierwszej serii ruszył po rozbiegu, w czasie, gdy paliło się czerwone światło.

Po pierwszej serii sobotnich zmagań dość nieoczekiwanie, z wynikiem 130m na prowadzeniu znajdował się Martin Mesik. Słowak wyprzedzał drugiego - Georga Spaetha (128,5m) oraz trzeciego - Michaela Neumayera (129m). W finale Mesik nie wytrzymał presji i po locie na 125m spadł tuż za podium, ustępując miejsca dwóm Niemcom oraz Dmitri Vassilievowi.

Pozostali reprezentanci Polski spisali się nieźle. Na szóstym miejscu został sklasyfikowany Stefan Hula, lądując na 126 i 121m (5. lokata po I serii). Przyzwoity występ zaliczył także Wojciech Tajner, któremu skoki na 120 i 121m pozwoliły zająć niezłą, 11. lokatę.

Do finału nie zdołał awansować Tomasz Pochwała (113m i 33. miejsce), który wydaje się być zdecydowanie najsłabszym ogniwem drużyny Stefana Horngachera oraz Zbigniewa Klimowskiego.

Zdyskwalifikowany dziś został także Kazach - Radik Zhaparov, który oddał bardzo dobry skok w serii próbnej przed zawodami.

Mimo pecha i dyskwalifikacji w sobotnich zawodach, Marcin Bachleda utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego i aktualnie wyprzeda drugiego - Michaela Neumayera - o 135 punktów.