Strona główna • Letnie Grand Prix

Wolfgang Loitzl triumfuje w Hinterzarten, Długopolski 6-ty!

Pierwszy konkurs indywidualny Letniego Grand Prix wygrał Austriak - Wolfgang Loitzl (98,5 i 106m). Tuż za nim uplasowali się Janne Ahonen (100,5 i 104m) oraz Thomas Morgenstern (100 i 103,5m). Najlepszym z Polaków okazał się Krystian Długopolski (98,5 i 104m), który zajął wysokie 6 miejsce.

Warunki na skoczni w Hinterzarten były niestety bardzo nierówne. Temperatura oscylowała w granicach 10 stopni, a wiatr w porywach przekraczał 4 m/s. Drugą serię zgromadzeni pod Adlerschanze kibice mogli oglądać przy mocno świecącym słońcu.

Dopiero na miejscu 18. ukończył rywalizację Adam Małysz, który dziś lądował na 96 i 100 metrze. Robert Mateja nie zdołał utrzymać swojej pozycji z pierwszej serii (24.) i po dwóch skokach na odległość 95,5 metra, zajął 28 lokatę.

Dużym rozczarowaniem może być postawa ekipy Norwegii. Do finału udało się awansować tylko Roarowi Ljokeloeyowi (98 i 103m) i ostatecznie zajął on 8. pozycję.

Powody do zadowolenia natomiast może mieć Tommi Nikunen. Do drugiej rundy zakwalifikowało się aż pięciu Finów, a po I serii odpadł Tami Kiuru (89m). Najwyżej sklasyfikowany został Janne Ahonen, który dziś zajął drugie miejsce.

W pierwszej serii zawodnicy skakali z belki nr 16. W finale jury zdecydowało się podnieść belkę na nr 17.