Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Jakub Janda deklasuje w Mistrzostwach Czech we Frenstacie

Bezapelacyjnym zwycięstwem Jakuba Jandy zakończyły się indywidualne mistrzostwa Czech we Frenstacie (HS 105). Zwycięzca tegorocznej edycji LGP oddał dwa najdalsze skoki zawodów - na 101,5 i 95m i o blisko 40 punktów wyprzedził drugiego - Antonina Hajka (89,5 i 90m) oraz trzeciego - Michała Doleżala (90,5 i 84,5m). Najlepszy z Polaków - Wojciech Skupień zajął dopiero 11. lokatę.

Popołudniowym mistrzostwom Czech we Frenstacie towarzyszyły bardzo zmienne warunki pogodowe, które powodowały że odległości osiągane przez niektórych zawodników były bardzo słabe.

Niestety, na niekorzystny wiatr trafiła także większość zawodników kadry "C". Dopiero 39. miejsce zajął Łukasz Rutkowski (64m), 37. był Mateusz Wantulok (66m), a Mateusz Rutkowski uplasował się na miejscu 35. (67m).

Blisko lądował także Piotr Byrt - na 68 metrze, co dało mu 34. lokatę.

Do serii finałowej udało się awansować Dawidowi Kowalowi z wynikiem 81 i 74m, ostatecznie zajął 24 miejsce, a 19-ty był Marek Michniak (78,5 i 76m).

Z Polaków najlepiej wypadł Wojciech Skupień, który po pierwszej serii zajmował wysokie, czwarte miejsce (87,5m). W finale 29-letni reprezentant TS Wisła Zakopane lądował niestety znacznie bliżej - na 75m i ostatecznie uplasował się na 11. miejscu. Tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki - 15 lokata.

Zaskoczeniem był awans do finału 14-letniego Jana Ziobro z WKS Zakopane, który po skokach na 75,5 i 70m uplasował się na niezłym, 28. miejscu.