FIS Cup w Bischofshofen: Skupień po raz drugi!

Wojciech Skupień po raz drugi nie dał rywalom żadnych szans i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium w austriackim Bischofshofen (HS 78). Polak poszybował na odległość 71 m oraz 74 m. Dalsze dwie pozycje przypadły tym samym zawodnikom, co we wczorajszym konkursie.

Drugą lokatę zajął austriacki junior - Christoph Strickner, osiągając 67 m i 74,5 m, co było najdłuższą odległością w konkursie. Na trzecim miejscu uplasował się 18-letni Anze Damjan ze Słowenii, dzięki skokom na 70 i 71 m.

Na dalszym 4. miejscu, tak jak w dniu wczorajszym, znalazł się młodziutki Niemiec - Horlacher Kevin (69,5 i 69 m), a piąty był Słoweniec Luka Bardorfer, który lądował na 70 oraz 68 m.

Z dobrej strony zaprezentował sie zawodnik z kadry C - Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), który uplasował sie na 11. miejscu. Osiągnął odległości 67,5 oraz 67 m.

Mniej udane występy zanotowali 16-letni Dawid Kubacki, który zajął 33. lokatę, po locie na 63 m oraz 17-letni Adam Zakrzewski (50,5 m i 63. miejsce).

Marek Michniak, który wczoraj pokazał wysoką formę niestety został dziś zdyskwalifikowany w drugiej serii, a w pierwszej swej próbie uzyskał 66,5m. Powodem był nieregulaminowy kombinezon. Dyskwalifikacją zakończył dzisiejsze zawody również 11-letni Klemens Murańka.

Niedzielne zawody w Bischofshofen zakończyły letnią edycję pierwszej odsłony FIS Cup. Na czele klasyfikacji generalnej znajdują się ex aequo Wojciech Skupień oraz Mario Innauer, którzy wygrali po dwa konkursy.

Kolejne zmagania z cyklu FIS Cup dopiero pod koniec listopada, w szwajcarskim St. Moritz.