CoC Park City: Skupień wygrywa, Hula drugi!

Pierwszy z czterech konkursów CoC na amerykańskiej ziemi zdecydowanie wygrał nasz reprezentant, Wojciech Skupień. Polak, po bardzo dobrej pierwszej próbie na odległość 122,5 m, dzięki której prowadził już po pierwszej serii, nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa. Wspaniały drugi skok na 120 m zapewnił mu pierwszą lokatę. Zawodnik TS Wisła Zakopane potwierdził, że jest naprawdę w dobrej formie.

Stefan Hula i tym razem nie zawiódł. Po nieco słabszym występie w pierwszej serii (115m i 15. lokata), w finale konkursu zawodnik Sokoła Szczyrk skoczył wspaniale aż na 124 m. Wystarczyło to, aby ostatecznie zająć drugie miejsce w zawodach.

W finałowej części konkursu szczęście nie sprzyjało Marcinowi Bachledzie. Był czwarty po pierwszej serii, w której uzyskał odległość 120m, ale niestety, druga próba zupełnie mu nie wyszła - lądował na 115m i ostatecznie zakopiańczyk ukończył zawody na 8. pozycji.

Paweł Urbański także nie utrzymał znakomitego trzeciego miejsca po pierwszej serii. Zadziwił wówczas wszystkich skokiem na odległość 122,5m. Drugą próbe miał jednak fatalną: tylko 105 m i w rezultacie ukończył zmagania na 14. pozycji.

Nie miał szczęścia Norweg Anders Bardal. W obu seriach lądował bardzo daleko, ale w pierwszym skoku na odległość 125 m (najdłuższa próba kolejki) popełnił błąd, za co otrzymał obniżone noty od sędziów. Drugi jego skok był też długi (128m) i dobry stylowo, ale to nie wystarczyło, aby Norweg zajął miejsce na podium. Wyprzedził go Amerykanin Clint Jones, który tym razem uplasował się na trzeciej pozycji, tuż na dwójką Polaków.

Do niespodzianek należy bardzo wysokie 7. miejsce Kanadyjczyka Stefana Reeda. Najlepszy z Czechów - Michal Dolezal był 10. W pierwszym konkursie CoC w USA dobrze na ogół zaprezentowała się ekipa Norwegów, zaś Niemcy wydają się być zupełnie bez formy.

Już dzisiaj kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Kto tym razem zwycięży? Jak wypadną Polacy? O tym dowiemy się w niedzielę wieczorem.