Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Lake Placid: Simon i Solem najlepsi na treningu!

W piątek, w godzinach wieczornych polskiego czasu na skoczni w Lake Placid (HS 100) odbył się oficjalny trening przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego. W pierwszej serii wygrał Erik Simon, który poszybował na 92,5m. Kolejną lokatę zajął Christian Bruder lądując na (90m) oraz Paweł Urbański (89,5m). W drugim treningu rywalom nie dał szans Morten Solem ze skokiem na odległość 91,5m.

Na liście startowej znalazło się 44 zawodników, w tym czterech Polaków: Paweł Urbański, Marcin Bachleda, Stefan Hula oraz Wojciech Skupień. Ostatecznie jednak w pierwszym treningu wystartowało 24 zawodników, w tym tylko dwóch Polaków.

Najdalej z naszych reprezentantów poszybował Paweł Urbański uzyskując 89,5m, co dało mu trzecie miejsce. Stefan Hula zajął 14 lokatę osiągając 77m.

Z dobrej strony zaprezentowali się gospodarze zawodów. Najlepsze miejsce z Amerykanów przypadło Tommiemu Schwallowi, który znalazł się na 7. pozycji ze skokiem na odległość 84m.

W drugim treningu na belce startowej pojawiło się 25 z 44 zgłoszonych skoczków. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Norweg, Morten Solem plasując się na pierwszym miejscu (91,5m). Drugą lokatę zajął Ferdinand Bader lądując na 90,5m, natomiast trzecia lokata przypadła Andersowi Bardalowi, dzięki skokowi na 89,5m.

Z dwójki Polaków tym razem najwyższe 5. miejsce uzyskał Stefan Hula szybując na 86m. Niewiele gorszy okazał się skok Pawła Urbańskiego, który zajął 6. pozycję (85,5m).

Przed południem na skoczni w Lake Placid odbyły się zawody z cyklu Supertour, w których prawdopodobnie wzięła udział większość skoczków, którzy skaczą także i w Pucharze Kontynentalnym, dlatego też w treningu część zawodników nie startowała.