Strona główna • Puchar Kontynentalny

Wojciech Skupień triumfuje w Lake Placid, Marcin Bachleda drugi!

Konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid zakończył się wspaniałym zwycięstwem Polaków. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Skupień, który wykonał dwa bardzo dobre skoki na odległość 94,5 m i 97,5 m, a tuż za nim uplasował się lider CoC - Marcin Bachleda (96 i 95,5m). Na najniższym stopniu podium stanął Anders Bardal z Norwegii. Triumf naszych reprezentantów w przedostatnich zawodach CoC ucieszył wszystkich fanów skoków narciarskich w Polsce.

Pierwsza seria konkursowa należała do Andersa Bardala z Norwegii (96m). Na tę samą odległość skoczył również Marcin Bachleda, ale uzyskał nieco niższą notę za styl. Trzecie miejsce ex-aequo zajmowali Stefan Thurnbichler i Wojciech Skupień. Pozostali nasi zawodnicy skakali bez tzw błysku: Stefan Hula lądował na 86,5 m (11. miejsce po pierwszej serii), a Paweł Urbański nie wytrzymał presji: tylko 82,5 m i 19. miejsce po pierwszej serii.

Runda finałowa to znakomite próby obu Polaków. Wojciech Skupień lądował aż na 97,5 m, a Marcin Bachleda - nieco bliżej, na 95,5 m. Anders Bardal nie zdołał utrzymać prowadzenia (skoczył 94,5 m) i ostatecznie uplasował się za naszymi reprezentantami, na trzecim miejscu. Stefan Hula ukończył zawody na 12. miejscu, a Paweł Urbański - na 19.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marcin Bachleda (679 pkt) przed Clintem Jonesem (433 pkt) i Andersem Bardalem (368 pkt). Miejsca pozostałych Polaków, tych, którzy pojechali do USA: Stefan Hula 6. (283 pkt), Wojciech Skupień - 8. (240 pkt), Paweł Urbański - 57. (44pkt).