Anders Bardal wygrywa w Lake Placid, bardzo dobry występ Polaków!

Anders Bardal wygrał ostatni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Lake Placid (HS 100). Norweg po skokach na 94,5 i 95,5m o zaledwie jeden punkt wyprzedził Marcina Bachledę (96 i 93m) oraz trzeciego dziś - Mortena Solema (95 i 91,5m).

Po pierwszej serii zawodów prowadził Marcin Bachleda po skoku na odległość aż 96 metrów. Tuż za nim znajdował się Norweg - Morten Solem (95m), a trzeci był Anders Bardal (94,5m).

W finale skok Bachledy na 93m nie pozwolił na utrzymanie pozycji lidera i Polak ostatecznie zajął dobrą, drugą lokatę, pieczętując tym samym swój zdecydowany triumf w generalnej klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Kolejny świetny występ zaliczył dziś również Wojciech Skupień. 29-letni reprezentant TS Wisła Zakopane oddał dwa równe skoki na 92 i 92,5m i uplasował się tuż za podium.

Również pozostali Polacy spisali się przyzwoicie. Na miejscu 11. został sklasyfikowany Stefan Hula (89 i 84m), natomiast 15. był Paweł Urbański (87,5 i 81m).

Warto odnotować powrót po kontuzji na międzynarodową arenę 25-letniego Alana Alborna. Amerykanin zajął dziś przyzwoitą, 13. lokatę po skokach na 85,5 i 86,5m.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego zdecydowanie zwyciężył Marcin Bachleda, zdobywając łącznie 759 punktów. O 286 punktów gorszy był drugi - Clint Jones (473 pkt.), a na trzecim miejscu uplasował się dzisiejszy triumfator - Anders Bardal (468 pkt.).

Wysokie lokaty zajęli także pozostali Polacy. Na miejscu 6. uplasował się Stefan Hula z 307 punktami, a tuż za nim został sklasyfikowany Wojciech Skupień (290 punktów), który wziął udział w zaledwie czterech z dwunastu konkursów tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Przypomnijmy, iż Wojciech Skupień nie należy obecnie do żadnej z polskich kadr. Czy po nadchodzących Mistrzostwach Polski znajdzie uznanie w oczach trenerów dowiemy się już niebawem.