COC w Rovaniemi: Śliż na podium!

W pierwszych zawodach Pucharu Kontynentalnego rozegranych w fińskim Rovaniemi wygrał zawodnik gospodarzy Harri Olli, który wyprzedził Norwega Mortena Solema. Na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj nasz reprezentant, Rafał Śliż...

Zajmujący trzecie miejsce po pierwszej serii Fin Harri Olli oddał zdecydowanie najdłuższy skok w serii finałowej (97 i 98 m), co pozwoliło mu zwyciężyć w pierwszym w tym sezonie konkursie Pucharu Kontynentalnego w fińskim Rovaniemi. Wyprzedził on reprezentanta Norwegii, Mortena Solema (97,5 i 95,5 m), który prowadził na półmetku zawodów.

Na ostatnim stopniu podium, po dwóch dalekich skokach na odległość 96 i 96,5 metra, stanął dzisiaj Rafał Śliż, który ostatecznie pokonał Austriaka Thomasa Thurnbichlera (97 i 95 m) zajmującego jedno miejsce wyżej po I serii zawodów. Śliż udowodnił tym samym, że jego dwa zwycięstwo w zawodach FIS Cup w St. Moritz w poprzedni weekend były wynikiem dobrej formy.

Jego koledzy z reprezentacji spisali się nieco słabiej, 15. miejsce zajmowane po I serii obronił Wojciech Skupień (93 i 92 m), natomiast na 21. pozycji uplasował się Tomasz Pochwała (90,5 i 91,5 m). Do czołowej 30stki nie zakwalifikował się ostatni z naszych skoczków, Wojciech Tajner, który ukończył ostatecznie zawody na 53. miejscu (85 m).

Swoją słabą formę zaprezentowaną w treningach utrzymali między innymi Kazuyoshi Funaki (35. miejsce) czy Akseli Kokkonen (45. miejsce).

Jutro kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w fińskim Rovaniemi. Pełne wyniki oraz relację z tego konkursu zamieścimy jak zwykle w serwisie Skijumping.pl!