CoC Engelberg: Schwarzenberger wygrywa po raz drugi, dwóch Polaków w finale

W Engelbergu miał dziś miejsce drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego. Zwyciężył, podobnie jak wczoraj, doświadczony Austriak Reinhard Schwarzenberger. Skakał on najdalej w obu seriach: na odległość 132 i 135,5 m. Dwóch Polaków znalazło się w serii finałowej: Stefan Hula i Piotr Żyła.

Reinhard Schwarzenberger potwierdził dzisiaj swoją dominację na szwajcarskiej skoczni. Zwyciężył we wspaniałym stylu osiagajac imponujące odległości. W pokonanym polu zostawił trzech Norwegów, którzy zajęli kolejne miejsca: Henning Stensrud - 2. (wykonał mistrzowski skok w II serii na 134 metr), Anders Bardal - 3. (129 i 131,5 m) i Morten Solem - 4. (128 m i 132 m).

Gerard Wambacher - niespodzianką była jego trzecia pozycja po 1. serii (129,5 m), w drugiej próbie osiągnął nieco słabszy rezultat - 128,5 m. Jednak przy znakomicie skaczących najgroźniejszych konkurentach (każdy z nich poprawił się w finale), nie wystarczyło to, aby utrzymać miejsce na podium.

Stefan Hula skakał tak jak zawsze - solidnie (125,5 m i 123,5 m) i uplasował się w II dziesiątce (był 17.). Piotr Żyła za skoki na odległość 123,5 i 125m otrzymał notę 218,7 pkt. co wystarczyło na zajęcie 24. lokaty.

Do finału nie awansowali tym razem: Tomasz Pochwała - był 35. (119m) i Rafał Śliż - zawodnik z Wisły zajął 44. miejsce (118m).

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego dopiero 7 stycznia w słoweńskiej Planicy.