Strona główna • FIS Cup

Fis Cup: Mario Innauer wygrywa w Seefeld, przeciętnie Polacy

W cieniu zawodów Turnieju Czterech Skoczni odbył się konkurs z cyklu FIS Cup, który miał miejsce w austriackiej miejscowości Seefeld. Na najwyższym stopniu podium stanął piętnastoletni Austriak, Mario Innauer, który nie dał żadnych szans rywalom.

Innauer zwycięstwo zapewnił sobie pierwszym skokiem, szybując aż na 101m. W finale osiągnął 90,5m, co w zupełności wystarczyło do obrony pozycji lidera.

Na drugiej pozycji, uplasował się także reprezentant Austrii - Gregor Schlierenzauer, osiągając 94,5 m i 93,5 m. Trzecie miejsce zajął Słoweniec, Matezv Sparovec, który poszybował na 97,5m i 90m. Tuż poza podium uplasował się doświadczony skoczek rosyjski, Ildar Fatchullin osiągając 94,5m i 93m. Piąta lokata przypadła Arthurowi Pauli dzięki lotom po 94m i 92m.

Niezłą, 14. lokatę zajął dziś członek kadry C - Łukasz Rutkowski, który w obu seriach uzyskał 91,5m. Kolejnym zawodnikiem, któremu udało się zakwalifikować do serii drugiej był reprezentant klubu Start Krokiew Zakopane, Dawid Kowal, który w pierwszej próbie osiągnął 91m, a w finale skoczył 87,5m.

Mniej udany występ zaliczyli pozostali podopieczni Piotra Fijasa. 18-letni Mateusz Wantulok zajął 52. miejsce (86m), 54. był Marek Michniak (84,5m), 58. Sebastian Toczek (83,5m), a na 63. miejscu sklasyfikowano 17-letniego Piotra Byrta (80,5m).

W konkursie miał również brać udział Grzegorz Sobczyk, lecz nie pojawił się na starcie.