Bischofshofen: Niesamowity pojedynek Jandy z Ahonenem, dwóch zwycięzców Turnieju!

54. Turniej Czterech Skoczni zakończył się prawdziwą sensacją. Po raz pierwszy w historii zwycięzcami Turnieju zostało dwóch skoczków - Janne Ahonen oraz Jakub Janda, którzy dziś, w Bischofshofen nie mieli sobie równych.

Po niezwykle emocjonującej pierwszej serii konkursu Turnieju Czterech Skoczni prowadził Jakub Janda, przed Janne Ahonenem. Czech i Fin uzyskali dokładnie taką samą odległość - 141m, jednak Janda zrobił to w lepszym stylu i wydawało się, że to on ma większe szanse na triumf w klasyfikacji TCS.

Jednak w finałowej rundzie konkursu w Bischofshofen, mimo obniżonej belki startowej fenomenalny skok oddał Janne Ahonen. Fin we wspaniałym stylu poszybował aż na 141,5m, ustawiając Jandzie poprzeczkę niezwykle wysoko. Czech oddał także świetny skok, jednak wynik 139m nie wystarczył do pokonania Ahonena w dzisiejszym konkursie.

Jak się okazało, nie była to wystarczająca odległość również i do utrzymania przewagi nad Finem w klasyfikacji generalnej TCS. Janne Ahonen i Jakub Janda zdobyli w czterech turniejowych konkursach dokładnie taką samą liczbę punktów - 1081,5 - co dało nam, po raz pierwszy w historii cyklu, dwóch zwycięzców!

Niedosyt po konkursie w Bischofshofen mogą czuć gospodarze. Najlepszy dziś Austriak - Thomas Morgenstern po skokach na 132 i 130m był dopiero ósmy, przed dziewiątym - Andreasem Widhoelzlem (132,5 i 132m) oraz Andreasem Koflerem (129 i 134m).

Niestety w finałowej serii nie zobaczyliśmy żadnego polskiego skoczka. Najbliższy awansu był dziś Robert Mateja, który z Joonasem Ikonenem przegrał o zaledwie jeden metr. Dalej od Matei - po 124,5m skoczyli Rafał Śliż (35. lokata) oraz Kamil Stoch (33. miejsce), jednak ich przeciwnicy nie dali naszym reprezentantom żadnych szans w pojedynku KO. Najsłabszy dziś okazał się Stefan Hula, który z wynikiem 117,5m. został sklasyfikowany na 45. lokacie.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »

Zobacz końcowy ranking Turnieju Czterech Skoczni »