COC w Sapporo: Anders Bardal triumfuje w Japonii

Zgodnie z wcześniejezymi przewidywaniami, zwycięstwo w pierwszym konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo, odniósł faworyt zawodów, Norweg Anders Bardal, wyprzedzając Austriaka Manuela Fettnera oraz reprezentanta gospodarzy, Kenshiro Ito...

Anders Bardal lądował na 93 oraz 102,5 metrze i tym skokiem pobił wcześniejszy rekord skoczni należący do Japończyka Noriaki Kasai (101 m). Na drugim stopniu podium stanął dzisiaj Manuel Fettner (99 i 93,5 m) a trzeci był reprezentant gospodarzy Kenshiro Ito (95 i 97 m).

Polscy reprezentanci w komplecie znaleźli się w finale zawodów. Najwyżej uplasował się Marcin Bachleda, który za skoki na odległość 94,5 i 94 metrów został sklasyfikowany na 7. pozycji. Tomasz Pochwała zajął miejsce 16. (91,5 i 93,5 m). Nieco zawiódł Rafał Śliż, zajmując dopiero 23. miejsce (84 i 91 miejsce) a ostatni z naszych reprezentantów, Piotr Żyła, był 26. (83,5 i 85,5 m).

Jutro kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tym razem jednak zawodnicy przeniosą się na "Okurayamę" o punkcie konstrukcyjnym K120 metrów. Zapraszamy do relacji w serwisie Skijumping.pl!