Wojciech Skupień Mistrzem TZN

W niedzielę, na Wielkiej Krokwi odbyły się Mistrzostwa TZN w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. W konkursie triumfował Wojciech Skupień, który skokami na 126 i 126,5m wyprzedził Łukasza Rutkowskiego (125 i 127m) oraz Dawida Kowala (120 i 125m).

Na kolejnych lokatach uplasowali się również zawodnicy młodzieżowej kadry "C". Czwarta lokata przypadła Markowi Michniakowi (121 i 123m), a piąte miejsce zajął Mateusz Wantulok (120 i 122,5m).

Na przyzwoitym, 7. miejscu uplasował się, powoli powracający do formy, Mateusz Rutkowski (119,5 i 121,5m), natomiast 8. był Tomisław Tajner (118 i 121m).

Z dobrej strony zaprezentowali się dwaj kandydaci do kadry na Mistrzostwa Świata Juniorów - 15-letni Maciej Kot (117,5 i 121m), który uplasował się na miejscu 10 oraz niespełna 16-letni Dawid Kubacki (116 i 121m), który dziś był 11.

W kategorii juniorów najwyżej został sklasyfikowany Łukasz Rutkowski, przed Dawidem Kowalem, a na ostatnim stopniu podium stanął Maciej Kot.

W zawodach wystartowało łącznie 62 zawodników, z czego aż 10 zostało zdyskwalifikowanych za nieprzepisową długość nart w stosunku do wagi.