Strona główna • Puchar Świata

PŚ w Sapporo: Ljoekelsoey ponownie triumfuje, Żyła i Śliż punktują

Roar Ljoekelsoey wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Norweg skokami na 140 i 125,5m wyprzedził o pół punktu Daiki Ito (137,5 i 128m). Na ostatnim stopniu podium stanął Takanobu Okabe, który oddał najdłuższy skok serii finałowej (137,5m).

Roar Ljoekelsoey objął prowadzenie już po pierwszej serii niedzielnego konkursu. Norweg skokiem na równe 140m, wyprzedzał faworyta gospodarzy - Daiki Ito (137,5m) oraz Andreasa Widhoelzla (130m).

W finale Ljoekelsoey spisał się słabiej, jednak 125,5m wystarczyło, aby obronić przewagę nad Ito z pierwszej serii. Zupełnie nie udał się drugi skok Andreasowi Widhoelzlowi, który wylądował na 117,5m i spadł na odległą lokatę, a na dodatek został zdyskwalifikowany.

Do finału, mimo słabiutkich skoków, awansowało trzech Polaków. Na miejscu 28. uplasował się Rafał Śliż (102m), 29. lokata przypadła Piotrowi Żyle (100,5m), a 30. na półmetku zawodów był Marcin Bachleda (99,5m). Po pierwszej serii zakończył swój występ Tomasz Pochwała, któremu skok na zaledwie 82m dał dopiero 48. pozycję.

W drugiej serii wszyscy nasi zawodnicy skakali nieco dalej. Z wynikiem 104,5m 31. miejscem musiał zadowolić się Marcin Bachleda. Na 23. miejscu, po skoku na 109,5m, zakończył dzisiejsze zmagania Rafał Śliż, natomiast najlepszym Polakiem ponownie okazał się Piotr Żyła, który w finale poszybował na 114m i przesunął się aż na 20. lokatę.