PŚ Zakopane: Hautamaeki ponownie zwycięża!

Wczorajszy zwycięzca, Matti Hautamaeki, również dzisiaj nie miał sobie równych i odniósł kolejne, pewne zwycięstwo. Na podium towarzyszuł mu jego rodak, Janne Ahonen oraz Austriak Thomas Morgenstern. Najlepszy z Polaków, Adam Małysz, zakończył rywalizację na 14. miejscu...

W obliczu tragedii, jaka wczoraj wydarzyła się w Chorzowie, dzisiejszy spektakl skoków narciarskich pod Wielką Krokwią w Zakopanem odbywał się w ciszy i spokoju. Wszyscy kibice solidaryzowali się w ten sposób z rodzinami, którzy stracili swoich bliskich.

Fin Matti Hautamaeki podobnie jak wczoraj, nie dał nikomu szans, i oddał zdecydowanie dwa najdłuższe skoki w obu seriach (133 i 132 m). Tuż za nim uplasował się jego kolega z reprezentacji, Janne Ahonen (132 i 130,5 m), a na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj Austriak Thomas Morgenstern (133 i 127,5 m).

Kolejne miejsce należało dzisiaj do lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Czecha Jakuba Jandy. Na Wielkiej Krokwi dobrze skakali także Norwegowie, Roar Ljoekelsoy oraz Bjoern Einar Romoeren, którzy uplasowali się tuż za Jandą.

Najlepszy z naszych reprezentantów, Adam Małysz, po skoku na odległość 128 metrów w pierwszej serii zajmował dopiero 14. lokatę. W finale uzyskał 127 metrów, jednak nie udało mu się awansować w klasyfikacji zawodów.

W konkursie punktowało jeszcze dwóch Polaków, Kamil Stoch zajął 19. miejsce po skokach na odległość 123,5 oraz 126,5 metrów. Z bardzo dobrej strony pokazał się ponownie Stefan Hula (124,5 i 125,5 m) i zakończył rywalizację na 21. miejscu.

Bez punktów zakończyli dzisiejszy konkurs między innymi Sigurd Pettersen, Simon Amman czy ponownie Martin Schmitt.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »