Strona główna • Puchar Kontynentalny

COC w Iron Mountain: Ylieriesto zwycięża, Żyła czwarty!

W cieniu Igrzysk Olimpijskich w Turynie rozgrywane były dzisiaj zawody Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Konkurs wygrał Fin Kimmo Yliriesto a Piotr Żyła był czwarty...

Kimmo Yliriesto uzyskał 137,5 metra w pierwszej serii i 128,5 metra w finale i odniósł zwycięstwo w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Drugie miejsce wywalczył Austriak Bastian Kaltenboeck (127,5 m i 136 m), a na ostatnim stopniu podium stanął Anders Bardal.

Świetny wynik uzyskał nasz reprezentant, Piotr Żyła, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Po pierwszej serii zawodnik KS Wisły Ustronianki plasował się na 8. miejscu (127,5 m), ale po dalekim skoku w finale (134 m) awansował o kilka pozycji.

Do finału zakwalifikowali się wszyscy nasi zawodnicy. Niezły wynik uzyskał Łukasz Rutkowski (128 m i 111 m), który po pierwszej serii zajmował jeszcze 11. miejsce, ale słabszy skok w finale spowodował, że spadł o kilka pozycji i ostatecznie wylądował na 16. miejscu. Krystian Długopolski po skokach na odległość 122,5 i 103,5 metra uplasował się na 21. miejscu, Dawid Kowal był 27. a Marcin Bachleda dopiero 30. Obaj zostali zdyskwalifikowani po swoich finałowych skokach. W konkursie brało udział zaledwie 38 skoczków.