Thomas Lobben wygrywa w Vikersund, dobry występ Śliża i Bachledy

Thomas Lobben zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund (HS 100). Norweg skokami na 98 i 100,5m wyprzedził Reinharda Schwarzenbergera (98 i 99,5m) oraz Primoża Roglica (95,5 i 101,5m). Najlepszy z Polaków - Rafał Śliż - zajął 11. lokatę.

Lobben prowadził już na półmetku konkursu. Norweg oddał skok na 98,5m i minimalnie wyprzedzał Mathiasa Hafele (99m) oraz Reinharda Schwarzenbergera (98m).

W serii finałowej Lobben wytrzymał presję i skokiem na 100,5m zapewnił sobie zwycięstwo. Na drugą lokatę awansował Schwarzenberger (99,5m), a z 10. miejsca na podium wskoczył Primoż Roglic, który w świetnym stylu wylądował na 101,5m (najdłuższy skok zawodów).

Niestety do serii finałowej awansowało tylko dwóch polskich skoczków - Rafał Śliż oraz Marcin Bachleda. Śliż na półmetku zawodów zajmował 11. lokatę (95,5m). W drugiej próbie poszybował dalej - na 99,5m, co pozwoliło mu jednak zaledwie utrzymać 11. miejsce.

Bachleda z wynikiem 94,5m po pierwszej serii był sklasyfikowany na 13. pozycji. W drugim skoku poprawił się o 2,5 metra, co ostatecznie dało mu 16. miejsce.

Do finału nie udało się awansować Piotrowi Żyle (92m i 32. lokata), Tomaszowi Pochwale (91,5m i 33. miejsce), ani też Łukaszowi Rutkowskiemu, który po bardzo słabym skoku na 87m został zdyskwalifikowany.

Już jutro, o godzinie 12:30 kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Vikersund.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego...»