COC w Vikersund: Thomas Lobben ponownie wygrywa, Śliż piąty!

Norweg Thomas Lobben odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych w Vikersund. Wysokie 5. miejsce zajął nasz reprezentant, Rafał Śliż, a obok niego w finale wystąpiło jeszcze dwóch Polaków...

Thomas Lobben po pierwszej serii konkursu zajmował dopiero 4. miejsce z wynikiem 98,5 metra, ale świetny drugi skok na odległość 101 metrów pozwolił mu odnieść drugie z kolei zwycięstwo w zawodach w norweskim Vikersund. Drugie miejsce zajął Austriak Mathias Hafele, który oddał dwa równe skoki na odległość 98,5 i 99,5 metra. Na ostatnim stopniu podium znalazł się dzisiaj Stefan Thurnbichler, który prowadził po pierwszej serii zawodów.

Bardzo dobry występ zaliczył nasz reprezentant Rafał Śliż. Na półmetku zmagań zajmował wysokie 5. miejsce za skok na odległość 97,5 metra. W finale poprawił się o pół metra co pozwoliło mu utrzymać tę lokatę w ostatecznej klasyfikacji. W finale wzięli udział jeszcze Marcin Bachleda, który uplasował się na 18. miejscu (95 i 93 m) oraz Piotr Żyła, który zajął ostatnie punktowane miejsce w konkursie z powodu niezbyt udanego drugiego skoku (93,5 i 88,5 m).

Do finału nie zakwalifikowali się nasi pozostali reprezentanci. Tomasz Pochwała zajął 32. miejsce (91,5 m) a Łukasz Rutkowski uplasował się tuż za nim (92 m).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego i zarazem ostatnie w tym sezonie, odbędą się w następny weekend w austriackim Bischofshofen.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego...»