FIS Cup: Schlierenzauer wygrywa zawody w Sapporo

Z dużym opóźnieniem podali oficjalne wyniki zawodów z cyklu FIS Cup organizatorzy konkursu w Sapporo, które odbyły się w minioną sobotę. Na skoczni "Miyanomori" wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer przed Japończykami Kenshiro Ito oraz Shohhei Tochimoto...

Zawody w japońskim Sapporo były przed ostatnimi w kalendarzu rozgrywek i nie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zawodników. W konkursie wystartowało zaledwie 16 skoczków. Na starcie zabrakło reprezentantów Polski.

Zawody na skoczni "Miyanomori" zdecydowanie wygrał młody Austriak Gregor Schlierenzauer (91 i 99,5 m), który przed miesiącem wywalczył tytuł Mistrza Świata Juniorów w słoweńskim Kranj. Na dalszych miejscach znaleźli się reprezentaci gospodarzy - Kenshiro Ito (92,5 i 91 m) oraz Shohhei Tochimoto (93 i 87,5 m).

Dużym zaskoczeniem było dopiero 8. miejsce doświadczonego Hideharu Miyahiry (87,5 i 75 m). Ze słabej strony zaprezentował się także zwycięzca klasyfikacji generalnej FIS Cup Mario Innauer, który zakończył zmagania na 9. pozycji.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup...»