Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Puchar Prezesa Śląsko - Beskidzkiego Związku Narciarskiego - czyli od Zniszczoła do Skupnia

W ubiegły weekend na beskidzkich skoczniach w Wiśle - Łabajowie i w Szczyrku na Skalitem, rozegrane zostały zawody o Puchar Prezesa Śląsko - Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych - od juniora D do seniora. Zwycięstwa odnieśli: Olek Zniszczoł, Paweł Słowiok, Dawid Kubacki, Sebastian Toczek oraz Wojciech Skupień.

Najmłodsi rywalizowali w piątek na skoczni K35 w Łabajowie. Kolejność miejsc na podium była taka sama, jak podczas dwóch pierwszych konkursów Lotos Cup, rozegranych na tym właśnie obiekcie: triumfował Olek Zniszczoł (39,5 m i 39,5 m) przed Klimkiem Murańką (37,5 m i 40 m) i Kamilem Byrtem (37,5 m i 39 m).

Także w kategorii młodzików, którzy skakali na K65, powtórzyła się kolejność miejsc na podium z inauguracyjnego konkursu Lotos Cup 2006. Najdalej lądował Paweł Słowiok - na 65 m i 63,5 m. Za nim uplasował się Tomasz Byrt (63,5 m i 63 m) oraz Adam Cieślar (60,5m i 62 m). Tuż za podium znalazł się Klimek Murańka.

Sobotnia rywalizacja starszych grup wiekowych odbyła się na skoczni Skalite w Szczyrku.

Wśród juniorów młodszych kolejne zwycięstwo odniósł Dawid Kubacki (83 m i 76,5 m). Drugie miejsce, ale już z dość znaczną stratą zajął Maciej Kot (81 m i 71 m), natomiast na trzeciej pozycji uplasowali się ex aequo dwaj zawodnicy Wisły Ustronianki - Mateusz Cieślar (73 m i 77,5 m) i Mateusz Kukuczka (75 m i 75,5 m).

Bez niespodzianek zakończył się konkurs dla juniorów A. Pierwsze cztery miejsca zajęli skoczkowie z kadry C trenera Piotra Fijasa. Triumfował złoty medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Sebastian Toczek (88 m i 83,5 m) przed swoim klubowym kolegą, Dawidem Kowalem (81,5 m i 82,5 m) oraz Piotrem Byrtem (80,5 m i 78,5 m). Czwartą lokatę wywalczył Artur Broda.

Na rozbiegu skoczni Skalite stanęli także seniorzy. Wygrał Wojciech Skupień, który oddał dwa bardzo dobre skoki - o długości 89,5 m i 85,5 m. Wyprzedził on Wojciecha Tajnera (85 m i 83 m) oraz Tomasza Pochwałę (83,5 m i 84 m).