Strona główna • Juniorzy

Mistrzostwa TZN: Kuba Kot i Dawid Kowal najlepsi (pełne wyniki)

Dzisiaj na Średniej Krokwi w Zakopanem odbył się zaległy konkurs o Mistrzostwo TZN (przełożony z dnia 4.03., z powodu złych warunków atmosferycznych). Na starcie stanęli juniorzy A i B. Wśród tych pierwszych zdecydowane zwycięstwo odniósł Dawid Kowal, wśród zawodników młodszych nie miał sobie równych Kuba Kot.

Zawody o mistrzostwo TZN były okazją do ponownego sprawdzenia formy naszych nadziei narciarskich przed końcem sezonu.

I tak, na najwyższym stopniu podium w kategorii junior A stanął zasłużenie Dawid Kowal, który lądował na 89. i na 86.5 m. O 13 punktów wyprzedził kolegę z TS Wisła Zakopane - Łukasza Rutkowskiego. Pierwszy skok tego zawodnika był bardzo dobry - 87,5m, zabrakło jednak odległości w drugiej próbie: tylko 83,5m. Na najniższym stopniu podium stanął dziś Sebastian Toczek (86,5 i 84,5m). Na czwartej pozycji uplasował się Wojciech Gąsinica - Kotelnicki.

Walka wśród juniorów młodszych dziś przebiegała pod dyktando Jakuba Kota. Zawodnik Startu Krokiew Zakopane lądował w swojej pierwszej próbie bardzo daleko: na 86 m, co było porównywalnym rezultatem ze zwycięzcą starszej kategorii. Drugi skok Kuby był dobry, ale już nie taki daleki: 80,5m. Drugie miejsce na podium zajął przedstawiciel Wisły Ustronianki Mateusz Kukuczka (83,5 m i 79m). Wyprzedził on swojego kolegę z klubu, Mateusza Cieślara, który w pierwszej serii ladował na 83,5 m, ale drugi skok był krószy: tylko 76m. Miejsce tuż za podium przypadło Dawidowi Kubackiemu z TS Wisła Zakopane.