CoC Velenje: Rok Benkovic wygrywa inauguracyjny konkurs

Rok Benkovic zwyciężył w inauguracyjnym konkursie letniego Pucharu Kontynentalnego w Velenje. Najlepszy z Polaków, Łukasz Rutkowski, zajął 9. miejsce.

Słoweniec w swoich skokach uzyskał odległości 92 m i 91 m. Na drugim miejscu uplasował się Jan Mazoch, który lądował na 90,5 m i 88,5 m. Trzecią lokatę wywalczył natomiast kolejny z reprezentantów gospodarzy, Primoz Pikl (89 m i 88,5 m).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był dziś Łukasz Rutkowski, który zajął 9. miejsce. W swoich skokach osiągnął odległości: 85,5 m i 90 m, za co otrzymał notę 236,5 pkt, identyczną jak Jernej Damjan.

Pozostali nasi reprezentanci wypadli przeciętnie. Tomasz Pochwała uplasował się na 21. miejscu (85,5 i 86m), Wojciech Skupień został sklasyfikowany na 22. pozycji (84,5 i 86m), Wojciech Tajner (84 i 85,5m) był 25., a na 26. miejscu konkurs zakończył Tomisław Tajner (84,5 i 85m).

Do finału nie zakwalifikował się niestety Mateusz Rutkowski, który zajął dopiero 32. lokatę po skoku na odległość 82m.

Po pierwszej serii zdyskwalifikowanych zostało pięciu zawodników: Alexander Voronkov, Mats Piho, Illimar Paern, Andrei Balazs i Jernej Kosnjek. Finałowego skoku nie zaliczono natomiast Gorazdowi Robnikowi i Christianowi Ulmerowi.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego już w sobotę o godz. 17-tej.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego...»