PK w Oberstdorfie: Martin Schmitt wygrywa niedzielne zawody

Martin Schmitt wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentlanego w Oberstdorfie. Niemiec uzyskał 132 oraz metry, wyprzedzając Czecha - Antonina Hajka (131 i 133m) oraz Primoża Pikla (130,5 i 128,5m). Najlepszym z Polaków tym razem okazał się Tomasz Pochwała, sklasyfikowany na 25. miejscu (118 i 111,5m).

Pozostali nasi reprezentanci nie zdołali zakwalifikować się do finału. Na 34. pozycji sklasyfikawany został Łukasz Rutkowski, który dziś uzyskał 114,5 metrów. Taką samą odległość uzyskał Paweł Urbański, który ostatecznie zajął 36. miejsce.

110 metrów Tomisława Tajnera dało mu dopiero 48. miejsce. Wojciech Skupień lądował dzś na 105 metrze a Wojciech Tajner na 102, co w końcowej klasyfikacji dało im odpowiednio 61. oraz 62. miejsce.

Kolejne konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego dopiero 19-20 sierpnia, w norweskim Lillehammer.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego...»