Strona główna • Letnie Grand Prix

Spaeth wygrywa w Hinterzarten, Małysz 6.

Georg Spaeth wygrał niedzielne zawody z cyklu Letniego Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. Za skok na odległość 107,5 m. i 103 m. uzyskał 275. punktów. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Kofler (108m. i 100,5 m.) , a trzeci był Gregor Schlierenzauer (102,5 m. i 102 m. ) .Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był dzisiaj Adam Małysz, który zajął 6. lokatę.

Mimo wietrznej pogody Georgowi Spoaethowi udało się zdeklasować rywali.

Najdłuższy skok w konkursie (108 m. ) oddał Andreas Kofler , ale poprzez krótszy skok w drugiej części zmagań spadł z miejsca 1., które zajmował po pierwszej serii, na pozycję 2.

Andreas Kofler na półmetku zawodów zajmował pierwszą pozycję po skoku na 108 m. Pozwoliło mu to na wyprzedzenie Georga Spaetha ( 107,5 m. ) oraz trzeciego- Harri Olliego (103 m.).

W finale Georg Spaeth znokautował rywali, uzyskując 103 m. Wygrał z drugim Andreasem Koflerem aż o 4,5 pkt. Trzecie miejsce przypadło jego rodakowi Gregorowi Schlierenzauerowi, który tym razem wylądował na 102 m. Jedyny z Polaków w drugiej serii- Adam Małysz - po skoku na 101 m. zajął ostatecznie 6. miejsce.

Do drugiej serii zawodów nie awansowali pozostali reprezentanci Polski. Stefan Hula nie błyszczał na Adlerschanze. Polak z wynikiem 87,5 m. zajął ostatnie miejsce w konkursie. Natomiast Piotr Żyła uplasował się na 44. miejscu dzięki skoku na 92 m. Natomiast Kamil Stoch był 45. (92,5 m.).

Również Sigurd Pettersen nie może zaliczyć dzisiejszego konkursu do udanego. Skoczył na i ostatecznie zajął 47. lokatę. Do finału nie zakwalifikował się także Niemiec Martin Schmitt oraz Czech Jakub Janda.

Już 8. sierpnia odbędą się kolejne zmagania z cyklu LGP- tym razem w Val di Fiemme.