Thomas Lobben wygrywa niedzielny PK w Lillehammer

Thomas Lobben skokami na 99,5 i 100 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w ostatnim konkursie tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer (HS 100). Reprezentant gospodarzy wyprzedził Kenshiroh Itoh (99 i 100m) oraz Stefana Thurnbichlera (97 i 100m). Najlepszy z Polaków - Wojciech Skupień uplasował się na 10. miejscu.

Do finałowej "30" awansowali również Tomasz Pochwała oraz Piotr Żyła. Ten pierwszy skokami na 94 i 92m zapewnił sobie 21. lokatę, natomiast Piotr Żyła (19. po I serii) zupełnie zepsuł drugi skok, lądując na 83 metrze i zajął dopiero 31. miejsce.

Podobnie jak w sobotę, także i tym razem po pierwszym skoku udział w konkursie zakończyli Łukasz Rutkowski (91m i 34. lokata), Marcin Bachleda (88,5m i 37. pozycja) oraz Dawid Kowal (88,5 i 38. miejsce).

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2006 wygrał Stefan Thurnbichler (410 pkt.), przed Rokiem Benkovicem (366 pkt.) oraz Primożem Piklem (293 pkt.).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Wojciech Skupień, który zajął 15. miejsce. Na pozycji 21. uplasował się Tomasz Pochwała, 33. Łukasz Rutkowski, a 47. jest Piotr Żyła.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego...»