LGP w Zakopanem: zwycięstwo Adama Małysza

Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w konkursie Letniego Grand Prix wygrywa Adam Małysz. Polak awansował z miejsca piątego na najwyższy stopień podium. Za nim uplasował się młodziutki Austriak, Gregor Schlierenzauer. Na trzeciej pozycji był reprezentant Słowenii, Jernej Damjan, który obronił swoją lokatę z I serii oraz Andres Bardal z Norwegii. Do finałowej 30-stki awansowało trzech Polaków.

Adam Małysz odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Przed własną publicznością wygrał, uzyskując łączną notę 257 pkt. za skoki na odległość 127 m i 128 m. Nie były to jednak najdłuższe skoki konkursu.

Tuż za nim był prezentujący w letnim sezonie niesamowitą formę Gregor Schlierenzauer. Austriak po pierwszej serii zajmował dopiero 15 lokatę. Skokiem na 131 m w finałowej rozgrywce zapewnił sobie miejsce na podium i umocnił się w klasyfikacji generalnej.

Zawodnikowi słoweńskiemu, Jernejowi Damjanowi wystarczyło punktów, aby ostatecznie obronić trzecią pozycję. Odległości 127 m i 125,5 m dały mu 252 punkty. Identyczną notę łączną miał Norweg, Andres Bardal.

Startujący po raz pierwszy w tym sezonie, Thomas Morgenstern, wywalczył pozycję 15, lądując na 121 m i 124,5 m, co w konsekwencji dało mu 238,4 pkt.

W finałowej 30-stce wystartowało tylko 3 Polaków. Poza triumfującym dziś Adamem Małyszem w drugiej serii znaleźli się: Rafał Śliż oraz Kamil Stoch. Pierwszy z nich oddał dwa równe skoki na 122,5 m oraz 123,5, dzięki czemu zdobył 238,2 pkt.i zajął 17 miejsce. Natomiast drugi reprezentant gospodarzy został sklasyfikowany na 21 pozycji. W pierwszej serii uzyskał 120,5 m, w drugiej zaś 125,5 m, co pozwoliło mu awansować o dwie lokaty wyżej.

Odległości uzyskiwane przez pozostałych kadrowiczów były zbyt małe, aby myśleć realnie o awansie do drugiej rundy.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix...»