FIS Cup w Einsiedeln: Wygrana Innerwinklera, dyskwalifikacje Polaków

Dziś na skoczni HS 77 w szwajcarskim Einsiedeln rywalizowali młodzi skoczkowie o kolejne punkty FIS Cup. Zwycięstwo odniósł reprezentant Austrii - Stefan Innerwinkler, dzięki skokom na 76,5 i 75,5m. Na drugim stopniu podium stanął Nicolas Fettner (73 i 74,5m), a trzecia lokata przypadła Trevorowi Morrice'owi (73,5 i 74m).

Najwyżej sklasyfikowanym polskim reprezentantem był Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, który uplasował się na 10. pozycji (69 i 67m). Dobrze spisali się także 12-ty - Andrzej Kos (69,5 i 68m) oraz 13-ty Krzysztof Miętus (67,5 i 67m). Do finałowej trzydziestki awansowali także Mateusz Kukuczka (18. lokata), Artur Heczko (19. miejsce) oraz Jan Ziobro (26. pozycja).

Ponownie dwaj polscy skoczkowie zostali zdyskwalifikowani. Za nieprzepisowy kombinezon zostali wykluczeni z konkursu Mateusz Cieślar oraz Piotr Byrt. Gdyby nie dyskwalifikacja, obaj zawodnicy zajęliby wysokie miejsca.

Rozczarowanie naszych młodych skoczków jest tym większe, gdyż zostali zdyskwalifikowani przez tego samego przedstawiciela FIS, który uprzednio zaplombował kombinezon.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup...»