MP Zakopane: Adam Małysz z tytułem mistrzowskim (pełne wyniki)

Adam Małysz pewnie wygrał dzisiejszą rywalizację o tytuł Mistrza Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Srebrny medal wywalczył Stefan Hula, a na najniższym stopniu podium znalazł się Wojciech Skupień.

Nasz najlepszy skoczek zdecydowanie dominował na Wielkiej Krokwi. Wygrywając dzisiejszy konkurs, obronił tytuł zdobyty przed rokiem.

Po pierwszej serii po świetnym skoku na 129,5m prowadził jednak Stefan Hula i wyprzedzał Roberta Mateję (128m) oraz Adama Małysza (126,5m).

W serii finałowej skoczek z Wisły uzyskał 129,5 m. Tuż za nim lądował Stefan Hula, który po skoku na 125m ostatecznie uplasował się na 2. pozycji.

Na kolejnych miejscach zostali sklasyfikowani Wojciech Skupień (124 m i 118,5 m) oraz Robert Mateja (128 m i 114 m).

Dobry występ odnotował dzisiaj, powracający po kontuzji, Krystian Długopolski, zajmując 5. lokatę (123 m i 118,5).

W kategorii juniorów najwyżej został sklasyfikowany Norweg - Roensen - który za skoki na 114 i 118m zdobył łącznie 189,1 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Rutkowski (110 i 107m), a trzeci był Dawid Kowal (109 i 106m). Po konkursie norweski zwycięzca pokazał klasę, oddając swoje trofeum zawodnikowi TS Wisły Zakopane.

Już jutro odbędzie się kolejny konkurs w ramach Mistrzostw Polski. Tym razem skoczkowie rywalizować będą na średniej skoczni (HS 95). O 11:00 rozpocznie się seria próbna, a o 12:00 konkurs.

Zobacz pełne wyniki w kategorii seniorów »

Zobacz pełne wyniki w kategorii juniorów »