MP Zakopane: Małysz triumfuje na Średniej Krokwi (pełne wyniki)

Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski na Średniej Krokwi dobiegła końca. Sukces z dnia poprzedniego powtórzył Adam Małysz, zdobywając złoty medal. Pokonał Stefana Hulę, oraz Kamila Stocha, któremu przypadł brązowy krążek.

Adam Małysz skokiem na odległość 89 m, za który otrzymał 126,5 pkt.,prowadził już po pierwszej serii zawodów na Średniej Krokwi. Znacznie wyprzedzał Stefana Hulę, który wylądował na 87 m (120,5 pkt.). Trzecią lokatę zajmował Kamil Stoch z wynikiem 117 punktów za osiągnięte 86 metrów.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Piotr Żyła oraz Krystian Długopolski. Obaj zawodnicy oddali identyczny skok na 84 metry oraz otrzymali taką samą notę - 112,5 pkt. O pół punktu mniej miał reprezentant klubu zakopiańskiego TS Wisła, Wojciech Skupień, mimo, iż osiągnął identyczną odległość jak koledzy.

Tomisław Tajner zajął 7 miejsce po skoku na 83 metry (110 pkt.). O metr krócej lądowali Marcin Bachleda oraz Rafał Sliż, otrzymując po 107 punktów. Pierwszą 10-tkę zamykał Łukasz Rutkowski, który za 81 metrów uzyskał 103,5 pkt.

Organizatorzy postanowili podwyższyć belkę. Zatem zawodnicy startowali z belki nr 5.

W serii finałowej najdłuższy skok oddał Adam Małysz. Zawodnik z Wisły nie dał sobie odebrać prowadzenia z I kolejki zmagań i z łączną notą 260 pkt. został Mistrzem Polski na Średniej Krokwi. Nie zaszły także zmiany w dwóch kolejnych miejscach. Stefan Hula obronił drugą pozycję i wynikiem 237 pkt. za odległość 85,5 m zdobył srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Reprezentant LKS Poroniec wylądował na 87 m i uzyskał 236 pkt.

Mimo dłuższego o pół metra skoku od Stocha, Wojciech Skupień, nie zdołał powalczyć o brązowy medal. Uzyskując 232,5 za oba skoki sklasyfikowany został ostatecznie na 4 miejscu, awansując po pierwszej serii o dwie lokaty. Tomisław Tajner także poprawił swój wynik i w serii finałowej zajął 5 pozycję z notą 225 pkt.

Na kolejnym miejscu uplasował się Piotr Żyła. Oddając skok na 84 metry otrzymał łącznie 224,5 pkt. Za nim był Krystian Długopolski. Zawodnik AZS AWF Katowice lądował krócej niż w pierwszej serii, gdyż na 83,5 m. Ostatecznie zajał 7.lokatę z wynikiem 222 m.

W kategorii juniorów po złoto sięgnął Łukasz Rutkowski, dzięki skokom na 81 i 79m. Na drugim stopniu podium stanął Dawid Kowal, który lądował na 80 i 78 metrze. Trzecia lokata przypadła 15-letniemu Mateuszowi Kukuczce (77 i 77,5m).

Zobacz pełne wyniki w kategorii seniorów »

Zobacz pełne wyniki w kategorii juniorów »