Strona główna • Juniorzy

Puchar Beskidów w Rożnowie - Krzysztof Leja wśród zwycięzców

15. października młodzi skoczkowie z Czech, Słowacji i Polski zawitali do czeskiego Rožnova pod Radhoštěm, gdzie na tamtejszych obiektach K70, K35 i K15 rywalizowali o Puchar Beskidów. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Krzysztof Leja ze Startu Krokiew Zakopane, który stanął na najwyższym stopniu podium.

Wśród chłopców z rocznika 1997 i młodszych, najlepszymi okazali sie zawodnicy z Czech: Lukáš Chrástka, Lukáš Daněk, Lukáš Kantor. Nasi reprezentanci uplasowali sie poza pierwszą szóstką.

Znakomicie wypadli polscy skoczkowie startujący w kategorii 95-96. W pierwszej szóstce znalazło się aż pięciu naszych zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanął tym razem Krzysztof Leja ze Startu Krokiew Zakopane, a drugi był zwycięzca z Frenstatu - Damian Żyła z LKS Klimczok Bystra. Obaj zawodnicy lądowali poza punktem K skoczni. Trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Gasienica - Laskowy ze Startu Krokiew Zakopane.

Vít Háček został zwycięzcą wśród dwunasto i trzynastolatków. Drugą pozycje wywalczył Grzegorz Mietus (Start Krokiew Zakopane) a trzecią - Jan Zięba z TS Wisła Zakopane. Tuż za podium znalazł się Rafał Polinkiewicz. Olek Zniszczoł tym razem był 7.

Najlepiej z naszych reprezentantów w kategorii 91-92 wypadł Piotr Szczepaniak ze Startu Krokiew Zakopane. Nasz zawodnik zajął trzecie miejsce.

W najstarszej kategorii wiekowej żaden z Polaków nie znalazł się w pierwszej szóstce.

Lukáš Havránek, Václav Štorek, Jakub Kadlec, wszyscy z Dukli Liberec - to najlepsi skoczkowie tego konkursu.

W Rożnowie rywalizowały także dziewczęta. Na skoczni K30 najlepsza była Lucia Míkova z SK Ještěd Liberec, która dwukrotnie lądowała na 35. metrze. Polka Asia Gawron tym razem była druga (34 i 33m) i wyprzedziła faworyzowaną Michaelę Doleželovą TJ Frenštát p.R. Czeszka wyraźnie zepsuła pierwszy skok (27 i 33,5m). Tuż za podium uplasowała się Gabriela Buńda (28 i 29m).