Strona główna • Szwajcarskie Skoki Narciarskie

Oczekiwania Szwajcarów przed nowym sezonem

Miniony sezon Pucharu Swiata w skokach narciarskich był dla Szwajcarów najlepszy od 15 lat. Oczekiwania drużyny prowadzonej przez Berniego Schoedlera są nadal wysokie...

W poprzednim sezonie aż dwóch Szwajcarów ukończyło zmagania w Pucharze Świata w pierwszej 20-stce klasyfikacji generalnej, Simon Amman był 17. a Andreas Kuettel zajął rewelacyjne 3. miejsce i był to dla niego najlepszy sezon w karierze, z trzema zwycięstwami na koncie.

Nieco słabszy sezon miał Michael Moellinger (42. miejsce w klasyfikacji generalnej), ale na horyzoncie pojawił się nowy obiecujący skoczek, Guido Landert.

Mimo sukcesów poprzedniej zimy, oczekiwania wobec nowego sezonu są nadal wysokie. Gary Furrer, dyrektor sportowy w szwajcarskim związku narciarskim, liczy na to, że conajmniej jeden z zawodników ukończy zmagania w klasyfikacji generalnej w pierwszej 10-tce, i conajmniej trzech skoczków znajdzie się w czołowej 50-tce listy rankingowej.

"Z Andreasem Kuettelem i Simonem Ammanem mamy dwóch zawodników, którzy mogą zwyciężać. Byłoby wspaniale, gdybyśmy zdobyli medal na Mistrzostwach Świata, 10 lat po tym jak brąz wywalczył Sylvian Freiholz" - podsumowuje Furrer.