PK w Rovaniemi: Harri Olli wygrywa, Śliż ponownie na podium!

Harri Olli wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi (HS 100). Fin zwycięstwo zapewnił sobie w pierwszym skoku, szybując aż na 99,5m. Na drugim stopniu podium ponownie stanął Rafał Śliż.

Harri Olli w pierwszej serii poszybował na odległość 99,5m, w drugiej natomiast skoczył o 6,5m krócej, jednak zdołał utrzymać się na prowadzeniu. Najniższy stopień podium należał dziś do doświadczonego reprezentanta Norwegii - Henninga Stensruda, który uzyskał 245,5 punktów za skoki na odległość 93 oraz 96,5m.

Rafał Śliż na półmetku zmagań był dopiero ósmy ze skokiem 92,5m. W finale jednak reprezentant KS Wisły Ustronianki uzyskał najlepszą odległość serii, lądując na 97 metrze.

W finałowej serii wystąpili również Piotr Żyła oraz Krystian Długopolski. Żyła po skokach na 92,5 i 85,5m uplasował się na 19. miejscu. Krystian Długopolski dzięki odległościom 88 i 86m został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Gorzej wypadli dziś Tomasz Pochwała i Wojciech Skupień, którzy po słabych skokach, odpowiednio na 86 i 79,5m z konkursem pożegnali się już po pierwszej serii.

Rafał Śliż dzięki dzisiejszemu drugiemu miejscu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego i wyprzedza o 10 punktów Austriaka - Arthura Pauli.

Już jutro kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi. Serdecznie zapraszamy do relacji w naszym serwisie.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »