PK w Rovaniemi: Kenshiroh Itoh wygrywa, Śliż 10.

Kenshiroh Itoh wygrał trzeci konkurs Pucharu Kontynentalnego w fińskim Rovaniemi (HS 100). Japończyk skokami na 94,5 i 95m wyraźnie wyprzedził Fina Harri Olli (94,5 i 94,5m). Rafał Śliż tym razem zajął 10. pozycję.

Polski skoczek uzyskał 90 metrów w pierwszej serii i zajmował 9. lokatę. W finale poprawił się o dwa metry, ale mimo to zanotował spadek o jedną pozycję i musiał się dziś zadowolić 10. miejscem.

Do finału awansował także Krystian Długopolski, który lądował na 86,5m i 89,5m, co dało mu 27. miejsce.

Gorzej poszło pozostałym naszym reprezentantom. Tomisław Tajner ze skokiem na 86,5m, ale w nieco słabszym stylu, został sklasyfikowany dopiero na 33. pozycji.

Do finału nie udało się awansować także Piotrowi Żyle. Odległość 85,5m dała mu dopiero 35. miejsce. Najgorzej z polskich skoczków wypadł Wojciech Tajner, uzyskując 81,5m (57. pozycja).

Już jutro czwarty i ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »