Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Planicy: Wygrana Roka Urbanca, Skupień 10.

Skokami na 100 i 98,5m Rok Urbanc wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego, rozegrany w Planicy (HS 100). Na drugim stopniu podium stanął Ondrej Vaculik (99 i 100,5m), a trzecią lokatę zajął Morten Solem (99,5 i 98m).

Najlepszym z polskich skoczków okazał się Wojciech Skupień, który w pierwszej rundzie lądował na 100,5m, natomiast w finale uzyskał 94,5m.

Na półmetku prowadził Japończyk Taku Takeuchi, który poszybował na 100,5m.

Tuż za Japończykiem plasował się Rok Urbanc (100m), a trzeci był Primoż Roglic (99,5m). Tyle samo co lider skoczył Wojciech Skupień, który otrzymał jednak nieco słabsze noty za styl.

Bardzo ładnie w swoich pierwszych skokach spisali się również pozostali nasi skoczkowie. Na miejscu 14. znalazł się Robert Mateja, dzięki skokowi na odległość 98m. Tuż za Mateją by Piotr Żyła (97,5m), a z wynikiem 96,5m 21. pozycję okupował Krystian Długopolski.

W finale jednak wszyscy nasi reprezentanci lądowali blisko. Wojciech Skupień, uzyskując 94,5m spadł na 10. pozycję. Tyle samo w swojej drugiej próbie skoczył Robert Mateja, co dało mu ostatecznie 15. lokatę. Jeszcze słabiej wypadli Piotr Żyła oraz Krystian Długopolski. Żyła lądując zaledwie na 91,5m został sklasyfikowany na 25. miejscu, a Długopolski z wynikiem 93m musiał zadowolić się dziś dopiero 24. pozycją.

Kolejne zawody PK w Planicy już jutro, o godz. 10:45.