Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Planicy: Rok Urbanc wygrywa, Skupień 9.

Drugiego dnia zawodów Pucharu Kontynentalnego w Planicy ponowne zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Rok Urbanc. Najlepszy z naszych skoczków, Wojciech Skupień, zakończył zmagania na miejscu 9.

Rok Urbanc zapewnił sobie zwycięstwo dzięki dwóm najdłuższym skokom w konkursie (98,5 i 102 m) i wyprzedził drugiego w klasyfikacji Japończyka Taku Takeuchi (98,5 i 102,5 m) o 5,5 pkt.

Na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj dobrze wszystkim znany z występów w PŚ Słoweniec Peter Zonta.

Najlepszy z Polaków okazał się ponownie Wojciech Skupień, który oddał dwa dobre i dalekie skoki (95 i 100,5 m) i zajął ostatecznie wysokie 9. miejsce. Oprócz niego w finale wystąpili także Piotr Żyła (22. miejsce) oraz Robert Mateja (27.

Miejsce) Do drugiej serii nie zakwalifikował się natomiast Krystian Długopolski, który uplasował się dopiero na 49. pozycji.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zaplanowane są w japońskim Sapporo, na średniej skoczni (HS 98), na której już w lutym najlepsi skoczkowie będą rywalizować o medale Mistrzostw Świata.