TCS w Bischofshofen: Schlierenzauer wygrywa konkurs, Jacobsen Turniej, dwóch Polaków w "10"!

Gregor Schlierenzauer wygrał ostatni konkurs 55. Turnieju Czterech Skoczni.

Austriak skokami na 139,5 i 141m okazał się lepszy od Andersa Jacobsena (137,5 i 142m), który został triumfatorem całego cyklu.

Adam Małysz spisał się dziś słabiej niż we wczorajszych treningach czy kwalifkacjach i z odległością 129,5m i 133,5m uplasował się na 8. pozycji.

Tuż za najlepszym polskim skoczkiem uplasował się za to Kamil Stoch, który w pierwszym skoku lądował na 126,5m, a w finale poszybował aż na 134,5m, co dało mu awans o siedem lokat.

Walka o zwycięstwo w dzisiejszych zawodach była emocjonująca do samego końca. Gdy Jacobsen uzyskał w swojej drugiej próbie aż 142 metry, wydawało się, że postawił Schlierenzauerowi poprzeczkę niebotycznie wysoko. Austriak, który dziś kończy 17-lat, wytrzymał jednak presję i w ładnym stylu dofrunął do 141 metra, co wystarczyło aby stanąć dziś w Bischofshofen na najwyższym stopniu podium.

Do finału nie awansował Stefan Hula, który zamyka tabelę dzisiejszych zawodów z wynikiem 113,5m.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, z przewagą 17.3 punktu zwyciężył Anders Jacobsen, przed Gregorem Schlierenzauerem oraz Simonem Ammannem. Adam Małysz został sklasyfikowany na miejscu 7., a Kamil Stoch po dzisiejszym wspaniałym występie awansował na 15. pozycję.

Zobacz aktualną klasyfikację Turnieju Czterech Skoczni »

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »