PK w Sapporo: Skupień wygrywa

Zwycięstwem Wojciecha Skupnia zakończył się pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo. Nasz zawodnik wyprzedził Austriaka Daniela Lacknera oraz Japończyka Fumihisa Yumoto.

Po pierwszej serii Polak zajmował dopiero czwartą pozycję, jednak skok w finale na 98 metrów zapewnił mu zwycięstwo w konkursie. Na drugiej pozycji ze stratą 1,5 punkta do Skupnia uplasował się Lackner. Oddał on skoki na odległość 90,5 oraz 95,5 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął przedstawiciel gospodarzy - Yumoto.

W finałowej "30" znaleźli się także pozostali nasi reprezentanci. Na 11. miejscu sklasyfikowany został Rafał Śliż, który poszybował na odległość 83 oraz 95 metrów. Marcin Bachleda oraz Tomasz Pochwała zajęli miejsca pod koniec stawki, odpowiednio 23. i 26.

W pierwszej serii zawodnicy skakali z belki numer 11 natomiast w drugiej rozbieg podwyższono na belkę numer 13.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »