PŚ w Oberstdorfie: Uhrmann wygrywa, Małysz tuż za podium

Michael Uhrmann wygrał niedzielny konkurs PŚ w Oberstdorfie. Niemiec dzięki skokom na 140,5 i 129m wyprzedził drugiego - Andersa Jacobsena (131,5 i 131,5m) oraz sensację dzisiejszego dnia - Andrea Morassiego (133 i 132m). Adam Małysz był dziś tuż za podium, uzyskując 131,5 i 129,5m.

Do finału nie wszedł żaden z pozostałych reprezentantów Polski. Z wynikiem 107,5m na 41. pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch. Jeszcze słabiej, bo zaledwie 104 metry, uzyskał Stefan Hula (46. miejsce), a ostatnią lokatę w zawodach zajął Robert Mateja za skok na 96,5m.

Już po pierwszej serii Uhrmann praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszym konkursie. Niemiec wykorzystując korzystny wiatr skoczył aż na 140,5m pozostawił daleko w tyle Dmitri Wasiljewa (132,5m) czy Adama Małysza (131,5m).

Na sensacyjnym piątym miejscu plasował się na półmetku zawodów Andrea Morassi, którego lot na 133 metry wydawał się być przypadkowym. W finale Włoch jednak zaskoczył wszystkich, wytrzymał presję i z wynikiem 132 metry wskoczył na podium.

Słabsze występy zanotowali Gregor Schlierenzauer, który musiał zadowolić się dopiero 10. miejscem (127 i 126m) czy też Simon Ammann, który był 13-ty (119 i 128m).

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich już za tydzień, w niemieckim Neustadt.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »