PK w Pragelato: Lackner wygrywa we Włoszech

Daniel Lackner wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego we włoskim Pragelato. Na drugim stopniu podium stanął Balthasar Schneider a trzeci był reprezentant gospodarzy - Andrea Morassi

Po pierwszej serii prowadził Schneider, jednak nie udało mu się utrzymać tej lokaty. Ostatecznie Austriak zajął drugie miejsce, wyprzedił go Lackner o zaledwie 0,2 punkta. Lackner oddał skoki na odległość 131,5 oraz 139 metrów. Schneider uzyskał 269,2 punktów za skoki na odległość 139 oraz 140 metrów. Najniższy stopień podium zajął Andrea Morassi, który lądował na 132,5 oraz 141,5 metrze.

W pierwszej "10" znalazł się tylko Robert Mateja, który ostatecznie zajął 5. miejsce (132,5 i 133,5m). Mateja po pierwszej serii sklasyfikowany był na czwartej pozycji i pomimo dłuższego skoku w drugiej rundzie nie utrzymał tej lokaty. Wojciech Skupień oddał dziś skoki na odległość 133 i 128 metrów co dało mu 13. miejsce. W finale wystąpił również Marcin Bachleda po skokach 125 i 122 metry ostatecznie zajął 30. pozycję.

Sztuka awansu do finału nie udała się Krystianowi Długopolskiemu (38.miejsce) oraz Tomisławowi Tajnerowi (36.miejsce).

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie przesunął się Daniel Lackner. Na drugim miejscu znajduje się Morten Solem a trzeci jest Bastian Kaltenboeck. Wojciech Skupień zajmuje piątą pozycję.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »