Strona główna • FIS Cup

Fis Cup w Chaux-Neuve: David Unterberger triumfuje we Francji

Pierwsze zawody z serii Fis Cup rozgrywane w ten weekend we francuskim Chaux-Neuve wygrał reprezentant Austrii David Unterberger przed Rosjaninem Pavelem Karelinem i swoim kolegą z reprezentacji, Markusem Eggenhoferem...

19-letni Unterberger zwyciężył wyraźnie dzięki skokom na odległość 97 i 93,5 metra. Drugi w klasyfikacji, Rosjanin Pavel Karelin, stracił do zwycięzcy 9,5 pkt (96 i 90 m). Na ostatnim stopniu podium znalazł się dzisiaj kolejny z Austriaków, Markus Eggenhofer, który w pierwszej serii oddał najdłuższy skok w konkursie lądując na setnym metrze. Niestety słabszy drugi skok (88 m) spowodował, że 19-latek nie odniósł dzisiaj zwycięstwa.

Tuż za podium uplasował się dobrze znany z występów w Pucharze Świata, Szwajcar Guido Landert. Kolejne miejsca zdominowali Austriacy - Thomas Thurnbichler, Nikolas Fettner, David Fallmann, Gerald Wambacher i Andreas Strolz.

Polacy nie staneli na starcie zawodów w Chaux-Neuve.

Dzisiaj zaplanowany jest kolejny konkurs z cyklu Fis Cup we francuskim Chaux-Neuve.