CoC w Westby - Primoz Roglic wygrywa

Słoweniec, Primoż Roglic oddając dalekie skoki ( 125,5m i 114,5m ) wygrał sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Westby.

Tuż za nim znalazł się Johan Erikson. Reprezentant Kraju Trzech Koron oddał najdłuższy skok finałowej serii - 120,5 m. Na trzecim miejscu uplasował się rodak dzisiejszego zwycięzcy, Robert Hrgota (118 m i 116 m).

Zawiedli Austriacy, którzy byli zdecydowanymi faworytami tego konkursu. Czwarte miejsce zajął Balthasar Schneider. Austriak oddał dwa równe skoki - 116m i 116,5m. Na piątej pozycji zakończył konkurs, znany z występów w Pucharze Świata, Manuel Fettner. Skoczek z kraju walca wiedeńskiego skoczył 116m i 117,5m.

Najlepiej z reprezentantów gospodarzy wypadł Alan Alborn (111,5m i 107,5m, 15 miejsce).

Fatalnie spisali się Polacy. Najlepszym z naszych zawodników został Krystian Długopolski. Skoki na 103,5 m oraz 110 m pozwoliły na zajęcie 24. miejsca. Na 30. pozycji został sklasyfikowany Wojciech Tajner (98m i 96,5m).

Z bardzo złej strony zaprezentowali się juniorzy. Dawid Kowal w swojej próbie uzyskał 92 m, co dało mu dopiero 33. miejsce. Tuż za nim znaleźli się odpowiednio Sebastian Toczek (88,5 m) i Łukasz Rutkowski (89,5 m).

Warto podkreślić bardzo dobry występ Szwedów. Drużyna Wolfganga Hartmanna w komplecie awansowała do finałowej serii. Oprócz Eriksona w "10" ukończył zmagania powracający po kontuzji, Isak Grimholm. Już jutro kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Serdecznie zapraszamy na łamy naszego portalu!

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »