PŚ w Willingen: Austriacy najlepsi drużynowo

Drużyna Austrii wygrała drużynowy konkurs PŚ w Willingen. Austriacy (998,4 pkt.) z przewagą blisko 8 punktów nad drugą ekipą - Norwegii (990,5 pkt.). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Niemiec (931,8 pkt.)

Bardzo ładne skoki w pierwszej serii niedzielnego konkursu oddali Simon Ammann (145m), Michael Uhrmmann (142m) oraz Andreas Kuettel (141m).

Upadek Dimitri Vassilieva po skoku na 129,5m zniweczył szanse Rosjan na walkę o podium.

Na półmetku zmagań prowadziła ekipa Austrii, przed Norwegią i Niemcami.

W finale fenomenalnie poszybował Anders Jacobsen, który uzyskał aż 147m. Daleko skoczył także Gregor Schlierenzauer - 141m. Wysoką formę potwierdzili również Simon Ammann (138m) i Michael Uhrmann (139m).

W drugiej serii nie wystąpił już Dmitri Vassiliev, na skutek czego Rosjanie zakończyli zawody dopiero na 7. pozycji.

Po finałowych skokach kolejność na dzisiejszym podium nie uległa zmianie. Austriacy, mimo braku Morgensterna i Kocha, wyraźnie wygrali z Norwegami, a na trzecim stopniu podium stanęli Niemcy.

Kolejne zawody drużynowe odbędą się już w Sapporo, w ramach Mistrzostw Świata w skokach narciarskich 2007.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów »

Zobacz nieoficjalną klasyfikację indywidualną konkursu »