COC w Westby: Triumf Balthasara Schneidera

Austriak Balthasar Schneider wygrał drugie zawody Pucharu Kontynentalnego rozgrywane dzisiaj w amerykańskim Westby. Nasi skoczkowie spisali się słabo...

Po pierwszej serii zawodów prowadził Niemiec Erik Simon (123,5 m), który wyprzedzał Isaka Grimholma (119,5 m) i Primoza Roglica (118 m). Balthasar Schneider znajdował się wtedy dopiero na 4. miejscu. Jednak dobry skok w serii finałowej (120 m), przy słabszych skokach rywali, wystarczył mu do zwycięstwa.

Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie wywalczył trzeci po I serii, Słoweniec Primoz Roglic, a na ostatnim miejscu podium stanął Niemiec Erik Simon.

Polacy spisali się bardzo przeciętnie. W stawce 39 skoczków, biorących udział w dzisiejszym konkursie, najwyżej sklasyfikowanym był Krystian Długopolski, który skokami na odległość 114 i 112 metrów wywalczył 12. pozycję. Do finału zdołali jeszcze awansować Sebastian Toczek oraz Wojciech Tajner, jednak zajęli odległe miejsca, odpowiednio 28. i 29.

Do finału nie awansowali natomiast Łukasz Rutkowski (32. miejsce) oraz Dawid Kowal (34. miejsce).

Kolejne zawody zaplanowano w następny weekend w amerykańskim Iron Mountain.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »