Strona główna • Szwedzkie Skoki Narciarskie

Balkasen podwójnym Mistrzem Szwecji

W miniony weekend na skoczni K-70 w Syssleback odbyły się Mistrzostwa Szwecji w skokach narciarskich. W sobotę zawodnicy walczyli indywidualnie, a dzień później w drużynie. Najlepszym ze Szwedów okazał się młody Fredrik Balkasen, który zdobył dwa złote medale.

Sobotnie zwycięstwo Balkasen odniósł dzięki dwóm skokom na odległość 75,5m. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny, Alexander Mitz ( 74,5m i 75m ). Brązowy medal wywalczył Carl Nordin. Skoczek z klubu IF Friska Viljor uzyskał w swoich próbach 74m i 74,5m. Tuż po za podium uplasował się Sebastian Ekman ( 74,5m i 74m ). W konkursie wzięło udział zaledwie 16 zawodników.

Następnego dnia skoczkowie rywalizowali drużynowo. Zgodnie z oczekiwaniami złote medale wywalczyli zawodnicy Holmens IF w składzie Fredrik Balkasen, Alexander Mitz i Sebastian Ekman. Drugie miejsce zajęli skoczkowie IF Friska Viljor. Na ostatniej trzeciej pozycji znalazła się miejscowa drużyna, Syslebacks IF.

Warto zaznaczyć, że zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym nie wzięli udziału czołowi szwedzcy skoczkowie, którzy startowali w zawodach Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Westby. Na starcie zabrakło również nowego nabytku w zespole Kraju Trzech Koron, Sebastiana Ortnera.