FIS Cup w Zakopanem: Maciej Kot wygrywa sobotni konkurs

Maciej Kot został zwycięzcą zawodów FIS Cup rozgrywanych na Średniej Krokwi w Zakopanem. Niespełna 16-letni reprezentant Startu Krokiew Zakopane pokonał o kilka lat starszych i znacznie bardziej doświadczonych Austriaków - Geralda Wambachera oraz Nicolasa Fettnera.

Maciej Kot po pierwszej serii zajmował drugą lokatę (85m), z niewielką stratą do prowadzącego Wambachera. W drugiej rundzie poszybował na odległość 86,5m i ostatecznie wyprzedził Austriaka.

Wambacher w pierwszym skoku uzyskał 85,5m, jednak w drugiej serii oddał znacznie krótszy skok niż nasz reprezentant (83,5m) i musiał zadowolić sie dziś drugim miejscem. Najniższy stopień podium zajął Nicolas Fettner, który oddał skoki na odległość 83,5 i 83m.

Na piątej pozycji sklasyfikowany został Kamil Kowal (83 i 82m), ósmy był Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (81,5 i 83,5m) a dziesiąty Krzysztof Miętus (78 i 85m).

Kibicom pozostaje teraz mieć nadzieje, że tak dobre wyniki naszych młodych skoczków spowodują, że Polski Związek Narciarski da im szansę na start w Pucharze Kontynentalnym, w którym nasza kadra B w tym sezonie wręcz kompromituje się.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup...»