Strona główna • Juniorzy

OOMł: Sebastian Toczek i Maciej Kot ze złotymi medalami

Sebastian Toczek oraz Maciej Kot wywalczyli dziś złote medale XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Juniorzy oraz juniorzy młodsi rywalizowali na Średniej Krokwi (K-85).

W kategorii na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Toczek, który osiągnął 81 i 83,5m.

O pechu może mówić Łukasz Rutkowski. 18-letni zawodnik TS Wisły Zakopane uzyskał w pierwszej serii 85,5m, jednak skok podparł, za co sędziowie bardzo obniżyli noty za styl. w finale Rutkowski uzyskał 81m, co jednak wystarczyło dziś dopiero na drugie miejsce.

Na trzecim stopniu podium stanął Dawid Kowal, uzyskując 81,5 i 75m.

Dobre występy zaliczyli również Andrzej Zarycki z LKS Poroniec (78 i 75,5m) oraz kombinator norweski - Artur Broda (77 i 77,5m).

Wśród Juniorów młodszych nie miał sobie równych Maciej Kot. Reprezentant Startu Krokiew Zakopane oddał dwa fenomenalne skoki - na 88,5 oraz 87,5m. Srebrny medal przypadł Krzysztofowi Miętusowi (86,5 i 84,5m), a brąz wywalczył Jakub Kot (81 i 82m).

Warto podkreślić, że juniorzy młodsi skakali z tej samej belki (nr 13) co ich starsi koledzy, a mimo to lądowali o kilka metrów dalej.

Wysoką dyspozycję potwierdzili również Kamil Kowal (82,5 i 80m) oraz Kamil Skrobot (78 i 81,5m). Na szóstym miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który uzyskał 79,5 i 77m.

Podczas zawodów skoczkom przeszkadzał padający deszcz, który przechodził w śnieg z deszczem.