Strona główna • Juniorzy

OOMł: Podwójny triumf Startu Krokiew

Drużyna Startu Krokiew Zakopane nie dała szans rywalom we wczorajszych zmaganiach o medale w konkursach drużynowych XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W kategorii Junior A konkurentów znokautowali Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (85 i 84m) Dawid Kowal (85 i 84m) oraz Sebastian Toczek (83,5 i 86,5m), którzy łącznie zgromadzili aż 672 pkt.

Srebrni medaliści - KS Wisła Ustronianka (Piotr Byrt, Jarosław Poloczek i Artur Broda) - uzbierali za swoje skoki zaledwie 587,0.

Na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa TS Wisły Zakopane (Piort Chowaniec, Andrzej Kos i Łukasz Rutkowski), która zdobyła 584,5 pkt.

Wśród Juniorów B również bezkonkurencyjny był klub Start Krokiew Zakopane, który reprezentowali Jakub Kot (82,5 i 85,5m), Krzysztof Miętus (88,5 i 87m) i Maciej Kot (87 i 88,5m).

Ze stratą 86 punktów, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Startu Krokiew Zakopane II (Bartłomiej Czernik, Andrzej Zapotoczny, Kamil Kowal).

Dopiero na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci TS Wisły Zakopane (Marcin Kulig, Dawid Kubacki i Kamil Skrobot).

Tym sposobem w dwóch konkursach drużynowych klub Start Krokiew Zakopane zdobył aż trzy medale, co można uznać za ogromny sukces.

Warto podkreślić, że ponownie na tym samym obiekcie zmierzyli się juniorzy A oraz juniorzy B i młodsi zawodnicy osiągali znacznie lepsze odległości (Maciej Kot, Krzysztof Miętus czy Kamil Kowal) niż ich najlepsi koledzy w starszej kategorii wiekowej.